המידע שנאסף מפרשת ה-Wi-Fi של גוגל באנגליה  – נמחק
כל מידע הרשת, שאספו ניידות הצילום של שירות Street View בבריטניה נמחק. משרד נציב המידע הבריטי (ICO) אישר את דבר המחיקה.

לפני מספר חודשים התגלה כי ניידות צילום רחובות, הפועלות בשירותה של גוגל עבור שירות המיפוי Street View, אספו בנסיעתן גם נתונים מרשתות Wi-fi פתוחות שנקרו בדרכן, על אף שלא היו אמורות לאסוף את המידע הזה כלל. המידע שנאסף כלל קטעים מסיסמאות של אנשים פרטיים, תכתובת דואר אלקטרוני וכתובות אתרים אליהם גלשו בעלי הרשתות.

עצם איסוף המידע הבלתי מורשה על ידי גוגל, עורר סערה ותרעומת ברחבי העולם, והביא גם לפתיחתן של מספר חקירות של גוגל בנושא על ידי גורמים ממשלתיים ברחבי העולם.
נציב המידע הבריטי דיוויד סמית`, ספג ביקורת קשה על כך שלא נקט בצעדי ענישה כלפי גוגל ולא השית עליה קנס בעקבות הפגיעה החמורה בפרטיות, והסתפק בהוראה למחוק את המידע. להגנתו טען סמית` כי אין בסיס להטלת הקנס על גוגל. עם זאת, הודה הנציב כי בריטניה ניהלה חקירה בסיסית יותר מאשר מדינות אחרות, כמו קנדה, שטוענת כי גוגל הפירה בצורה משמעותית את חוקי הפרטיות במדינה.

גוגל אמנם טוענת כי היא משתפת פעולה עם הגורמים החוקרים אותה בפרשה, אך השבוע, נדרש התובע של מדינת קונטיקט , המוביל חקירה רב-מדינתית נגד ענקית הרשת, להוציא צו שימסור לידיו את המידע שנאסף על ידי הניידות, ומאחר וגוגל מסרבת למוסרו.© כל הזכויות שמורות