נוכל רשת שניצל פרסום שלילי לקידום בגוגל – נעצר
ויטלי בורקר, נוכל רשת שנחשף בתחקיר שפורסם השבוע בניו יורק טיימס – נעצר בידי סוכנים פדרליים. בורקר התפרסם בשל טכניקה ייחודית לקידום את בית הממכר המקוון שלו, DecorMyEyes.com בגוגל: הוא השתמש במשוב השלילי של הלקוחות הזועמים שהונה, ושאף איים עליהם באלימות - כדי לשפר את מיקומו בעמוד התוצאות.

בורקר ניהל מביתו שבברוקלין אתר אינטרנט לממכר משקפיים ועדשות מגע, תוך כדי שהוא מבצע חיובי אשראי בלתי מורשים בכרטיסים שמסרו לו לקוחותיו, ושאלה התלוננו בחברת האשראי הוא לא בחל באמצעים כמו התחזות, הטרדה, מעקב ואף איומים באלימות פיזית ומינית, אכדי להבטיח את "הכנסותיו".

הנוכל התייחד בכך שניצל פרצה באלגוריתם החיפוש של גוגל – שנותן משקל לאזכורים מרובים של מונח, אך אינו מבדיל בין אזכורים בעלי אופי שלילי או חיובי. בעקבות הפרסום בטיימס, הודיעה גוגל כי תיקנה את הפרצה שאפשרה לעסקיו המקוונים והמפוקפקים של בורקר לשגשג.

בורקר נעצר ומואשם בעבירות של מעקב טורדני ברשת, איומים, הונאת דואר והונאת מחשב. לטענת מקור אחד, בביתו אף נמצאו נשק ותחמושת ללא רישיון.

עוד מי שעשתה שימוש בתיאורים שליליים ברשת , היא נטליה סטפניוק-ברג, שפרסמה הודעה מעליבה על מראה החיצוני של יבגניה טבצ`ניקוב באתר אינטרנט. היא חויבה על ידי בית משפט השלום בחיפה למסור לתובעת מכתב התנצלות.


© כל הזכויות שמורות