וירוס ישראלי בכור האיראני
אתר Ynet מדווח כי גוברות ההערכות בעולם שהוירוס מסוג סוס טרויאני הנקרא סטוקסנט, stuxnet אשר התקיף כמה מערכות מחשוב בתחנות כוח ברחבי העולם בעיקר במזרח התיכון לפני כמה חודשים, הוא זה שהתקיף גם את הכור הגרעיני בעיר בושהר.

הווירוס סטוקסנט הינו הראשון מסוגו הידוע כמסוגל לתקוף תחנות כוח.

מאחורי ההשערה שישראל אחראית להתקפה, עומד חוקר אבטחה גרמני שמתבסס על מספר עדויות:

עלות הפיתוח של הוירוס מוערכת במיליוני דולרים. נדרשות גם עשרות שנות אדם במחקר ופיתוח, שיתוף פעולה של צוות מומחים בפיתוח והשמשת חולשות אבטחה, וכן הבנה מעמיקה של מערכות שליטה ובקרה תעשייתיות של חברת סימנס. בנוסף לכך במסגרת הפיתוח היה צורך לבנות מערכות דומות לאלו שהותקפו כדי לבצע עליהן ניסויים וכמובן צורך במודיעין איכותי כדי לבנות סוס טרויאני שיתקוף מטרה נקודתית בהצלחה. לאור כך, נראה כי רק מדינת לאום יכולה לספק תמיכה מתאימה.

לאחרונה דיווחנו כי מפקד במשטרת דובאי חושף את הסיבה העומדת מאחורי החלטת השלטונות באיחוד האמירויות לחסום את מכשיר הטלפון הנייד BlackBerry מתוצרת RIM: חשש מפני ריגול אמריקני וגישה ישראלית למידע רגיש.

כמו כן דיווחנו על מירוץ סוסים טרויאנים בעולם החדשות הערבי-ישראלי: המנכ"ל והמנהל הטכני של אתר כל אל-ערב, אתר חדשות בשפה הערבית הממוקם בנצרת, חשודים כי פרצו למחשבים של אתר אל סינארה ("החכה") המתחרה ושתלו בתוכו וירוס.


© כל הזכויות שמורות