מזימת פישינג נוספת מתפשטת ברחבי טוויטר
סנונית ראשונה המבשרת על מתקפת פישינג חדשה בטוויטר, השמיעה ציוץ: חשבונה של כתבת אתר NewsFactor נפרץ כחלק ממתקפה על שורת אתרים באותו יום. המתקפה, שבוצעה ממקור מחוץ לארה"ב, הינה מסוג Phish-Spam-Phish: האקר פורץ לחשבון טוויטר ודולה מתוכו שמות משתמש וססמאות של משתמשים נוספים, וכך פורץ גם לחשבונות שלהם. מטרת המתקפה הנוכחית היא ככל הנראה הפצת דואר זבל.

הכתבת שחשבונה נפרץ, כריסטי למאייר, מעידה על עצמה כמי שמכורה לטוויטר ומצייצת מכל מקום: מאחורי הקלעים בטקס האוסקר, מהשטיח האדום בפרמיירות נוצצות ואפילו מבית החולים בהשפעת משככי כאבים, יום לאחר שילדה את בנה. למאייר מתארת את הפתעתה כשגילתה בסוף השבוע שעבר כי מישהו השתלט על חשבון הטוויטר שלה והחל לשגר מתוכו ספאם בקצב של 100 ציוצים לדקה. בין הציוצים ששיגר הפורץ היו בעיקר הזמנות להקליק לצפייה בסרטוני סקס, פרסומת ל תרופות, אבל גם הצהרות על ספינות חלל וסטיבן הוקינג.

למאייר משבחת את צוות האבטחה של טוויטר שאיתר את מתקפת הספאם וטיפל בה עוד לפני שהספיקה להיכנס ולהחליף את הסיסמא לחשבונה. דל הארווי, מנהלת צוות האבטחה של טוויטר מדווחת כי מעקב אחר קישורי הספאם שהופצו בחשבונה של הכתבת מוביל לחברת רוקחות קנדית.

ייתכן שהפורץ השיג את הגישה לחשבונה של למאייר דרך קישור ששלח לה אחד מהעוקבים שלה. היא הקליקה על הקישור משום שחשבה שמדובר בקישור בטוח, וכך נפלה קורבן לספאם-פישינג.
מנהלת צוות האבטחה של טוויטר המליצה לה לנקוט משנה זהירות כשהיא מקליקה על קישורים בפעם הבאה, וכמובן לבחור סיסמא מקורית במיוחד שפורצים יתקשו לאתר.


© כל הזכויות שמורות