אמינם זכה בתביעה נגד יוניברסל
הראפר אמינם רושם ניצחון נוסף במסגרת מאבקו בחברות התקליטים: בית המשפט לערעורים קיבל את טענותיו של היוצר בתביעה שהגישה נגד Universl music, וקבע כי מוסיקאים זכאים לתשלום תמלוגים גבוה יותר על אלבומים שנמכרים בחנות המקוונת iTunes, מאשר התשלום שהם מקבלים על אלבומים שנמכרים בחנויות מסורתיות.

לפני כשלוש שנים תבע אמינם לראשונה את חברת Apple, בעלת חנות iTunes - ואת חברת Universal music בעלת זכויות ההפצה על אלבומיו, בטענה שהתמלוגים המשולמים לו עבור מכירות ב-iTunes אינם מגלמים את הרווח האמיתי המגיע לו. שורש המחלוקת היה טמון בתחשיב התמלוגים, שחושב כאילו היו אלו אלבומים מודפסים הנמכרים בכל חנות מוסיקה אחרת. אמינם טען כי הוא זכאי ממכירות ב-iTunes לאותו רווח שהוא מקבל עבור השכרת השימוש ברישיון ליצירותיו בסרטי קולנוע או משחקי מחשב, משום שלמכירת אלבום ב-iTunes לא נלוות עלויות הדפסה, משלוח והפצה כמו לאלבום רגיל.

בפסק הדין שהתקבל בחודש מרץ בשנה שעברה, הפסיד אמינם וחבר המושבעים קיבל את טענת Universal. אולם כעת החליט בית המשפט לערעורים להפוך את ההחלטה. מ-Universal נמסר כי ההחלטה תקפה לחוזהו של אמינם בלבד, ואין לה השלכה על מכירות אלבומים מקוונים של אמנים אחרים.


© כל הזכויות שמורות