הילדה הוטרדה, בפייסבוק לא התערבו
אם לשלושה ילדים, תושבת סידני שבאוסטרליה, נחרדה לגלות כי בתה בת ה-12 וחברתה נפלו קורבן להטרדה ברשת החברתית פייסבוק. הילדות הוטרדו על במשך שבועיים תמימים, אך למרות תלונות האם מפעילי פייסבוק נמנעו מלהתערב.

האם, שפרטיה חסויים עדיין על פי דרישות המשטרה החוקרת את הפרשה, סיפרה כי הבנות הוטרדו על-ידי אדם בפייסבוק שעקב אחריהן במשך שבועיים ושלח להן תמונות פורנוגרפיות. מסכת ההתעללות החלה לפני כחודש, כשהמטריד הצליח לפרוץ לחשבון הפייסבוק של הילדה. מאז השתמש בחשבון על מנת לפתות את חברותיה למסור לו מידע נוסף אודותיה.

באמצעות צ`טים שקיים עם חברים של הילדה בפייסבוק הצליח לגלות את מקום מגוריה. כמו כן השתמש המטריד בפרופיל של הנערה לפרסום מסרים וולגריים ומאיימים בפרופיל של אמה, בסגנון "תני לי את בנותייך, אני אוהב אותן ולא תוכלי להרחיק אותן ממני לעד", בליווי קללות ו"אני אמצא את בנותייך".

לאחר שהתוודעה ל פריצה לחשבונה הילדה המבוהלת התקשרה לאמה בדמעות. "מאז המקרה אני לא מסוגלת להשאיר אותה לבד". אומרת האם. ניסיון לדווח להנהלת פייסבוק על הפרופיל של המטריד לא זכה להתייחסות רצינית: "למרות שבתי וכל חברותיה כתבו לפייסבוק, לא קיבלנו מענה בנושא", אומרת האם. המטריד המשיך ככל הנראה להשתמש באופציית הצ`אט של הרשת החברתית כדי להשיג מידע על הילדה, אך היא ואמה אינן יכולות לקבל את תוכן השיחות הללו.

מחברת יחסי הציבור המייצגת את פייסבוק בסידני נמסר כי "אין דבר שחשוב יותר לפייסבוק מבטיחות. החברה מפעילה קו חם 24 שעות ביממה למקרי חירום. לפייסבוק מגוון דרכים בהם משתמשים יכולים לנקוט על מנת להימנע מקשר עם אנשים בלתי רצויים".


© כל הזכויות שמורות