שופט גרמני: ``You-Tube צריכה לפקח על העלאות לא חוקיות``
שופט גרמני בכיר סבור שעל Google לעשות יותר בכדי לאתר העלאות בלתי חוקיות לאתר שיתוף הקבצים You-Tube. השופט התבטא בנושא במסגרת פסיקה שנתן, בתביעה שהגישה אגודה גרמנית של מלחינים וכותבי שירים יחד עם הארגון הגרמני לזכויות יוצרים.

GEMA וארגוני יוצרים אחרים ניהלו משא ומתן עם Google עד חודש מאי האחרון. הארגונים ביקשו להשיג הסכם שיפסיק את העלאת יצירותיהם ל-You-Tube. בשנה שעברה אף נחסמה האפשרות להעלאת סרטוני מוזיקה בגרמניה ליו-טיוב, לאחר שפג ההסכם בין האתר ל-GEMA.

השופט היינר שטינק שניהל את הדיונים סירב לכבד הסכם שכזה וקבע כי הדיון במקרה ימשיך בבית משפט. יחד עם זאת רמז שטינק כי מן הראוי ש-Google יקחו אחריות לתכנים שגולשים מעלים לאתר שלהם.

לדברי שטינק: "ישנן סיבות טובות להניח שליו-טיוב יש חובה מסויימת לפקח על התוכן המועלה לאתר ולאתר העלאות בלתי חוקיות שמתבצעות". השופט מסר כי ל-GEMA ישנה הזכות המלאה לדרוש פסיקה שתכריח את You-Tube לעשות כן, בהליך משפטי רגיל. 

על פי ההשערות ל-Google בהחלט קיימת האפשרות לבקש ממהנדסי התוכנה שלה להכין מערכת לזיהוי ID של שירים שתאפשר לדעת מתי מועלה ללא אישור תוכן מוסיקלי המוגן ב זכויות יוצרים . אתר You-Tube מצוי בימים אלו בתהליך של הפיכה למשדר חוקי ומורשה, שישלם תמלוגים לבעלי זכויות.


© כל הזכויות שמורות