פייסבוק תובעת על הפרת סימן מסחרי
פייסבוק הגישה תביעה בגין הפרת סימן מסחרי נגד רשת חברתית למורים בשם "Teachbook.com", בטענה שהיא מבצעת שימוש בלתי חוקי במילה "book" באופן שמזוהה עם פייסבוק. התביעה מאשימה את האתר הנתבע כי הוא עושה שימוש בלתי יאות במילה ומפרה סימן מסחרי.

בכתב התביעה נטען כי "Teachbook" מוזילה את הסימן המסחרי של פייסבוק, שוללת מפייסבוק את הייחודיות שלה ויוצרת מצג שווא כאילו קיים קשר בין שתי הרשתות החברתיות.

פייסבוק אמנם לא מחזיקה בזכויות על המילה book בכל צורותיה, אך בתביעה טוענת הנהלת הרשת החברתית כי היא מאמינה ששם המסחר שלה מתייחס למילה הזו כאשר היא נמצאת בשימוש בהקשר לאתר אינטרנט או קהילה אינטרנטית.

פייסבוק מאשימה את Teachbook גם בכך שניסתה להפוך את שם האתר שלה ל סימן מסחרי בזכות עצמו, ובכך שהיא מציגה באתר שלה את "Teachbok.com" כ"פייסבוק של קהילת המורים". התביעה, המציגה את Teachbook כמי שמנסה להפיק רווח משימוש בשמה של פייסבוק, מתוכננת כך שאם תזכה פייסבוק, היא תזכה להגנה משפטית גם במקרים דומים בעתיד.

ובזמן שפייסבוק מגישה תביעות, היא נדרשת להגן על עצמה בתביעות אחרות שהוגשו נגדה: תביעה ייצוגית מאשימה את פייסבוק בשימוש בפרטיהם של קטינים החברים בה למטרות רווח, וללא אישור הוריהם.

כמו כן בשנה שעברה נתבעה פייסבוק על-ידי מייסד Think אהרון גריספאן, שטען כי הסימן המסחרי Facebook שייך בעצם לו והוא שהשתמש ראשון בשם לרשת סטודנטים שהקים בהארוורד.


© כל הזכויות שמורות