הודו עשויה לדחות את ביצוע הסנקציות על RIM
ממשלת הודו מוסרת כי תהיה מוכנה לדחות את תאריך היעד שנקבע להטלת הסנקציות על חברת התקשורת RIM ולהזיז אותו מה-31 לאוגוסט, במידה והחברה תמצא פתרון שיניח את דעת השלטונות ותידרש לזמן נוסף לביצועו.

הממשלה ההודית דורשת מחברת RIM הקנדית, יצרנית מכשיר הטלפון הסלולרי BlackBerry, לאפשר לה גישה לתכתובות e-mail פרטיות ולשימוש שעושים בעלי המכשיר בשירות הצ`אט. השלטונות בהודו חוששים כי גורמים מיליטנטיים עלולים להעביר בשירותים אלו מידע וליצור רשת קשר שתזרע אי-יציבות שלטונית. כמו כן חוששים ההודים משימוש במכשיר לצרכי טרור ו פורנוגרפיה.

חברת RIM, שמהנהלתה נמסר בעבר כי היא אינה מוכנה לספק למדינות מסוימות תנאים שונים מאשר היא מספקת למדינות אחרות על הגלובוס, מוכנה כעת להתפשר עם ההודים ולנסות להתאים מערך אבטחת מידע שיספק את צרכיהם הבטחוניים.

RIM, שקידשה עד כה את פרטיות הלקוחות ולא אפשרה לאף גורם גישה להודעות דואר אלקטרוני ולצ`אטים המועברים ב-BlackBerry, נתקלה בשבועות האחרונים באיומים בחרם מצד מדינות באסיה ובמזרח התיכון: סעודיה, בחריין, אלג`יריה ואיחוד האמירויות הודיעו כי יחסמו את המכשיר אם לא יקבלו גישה לתכנים המועברים בו. עם סעודיה - המהווה את השוק הגדול ביותר של RIM במזרח התיכון - הצליחה החברה להגיע לפשרה.

גורם בממשל ההודי שביקש להישאר בעילום שם, מסר כי במידה ו-RIM הגיעה לפתרון שמצריך עוד זמן, ייתכן וחסימת המכשיר תידחה. מ-RIM נמסר כי הם מקווים להגיע בקרוב לפתרון שיאפשר ל-BlackBerry להמשיך ולהיות שמיש בהודו - אחד השווקים בהם ישנה צמיחה גבוהה ביותר של הביקוש לטלפונים ניידים.


© כל הזכויות שמורות