המורה הענישה, התלמידים מאיימים על חייה ברשת
מירב אמדורסקי, מחנכת ומורה לסוציולוגיה, ששימשה גם רכזת שכבה ורכזת חברתית בבית ספר תיכון בנס ציונה, בסך הכל ניסתה לבצע את תפקידה החינוכי. אמדורסקי השתמשה בסמכותה כדי להשעות מן הלימודים ליום אחד תלמיד שזרק תפוח על מורה בשיעור אזרחות. מבחינתה העניין אולי תם בכך, אך לא מבחינת התלמיד וחבריו - שפתחו נגדה במסע נאצה בפייסבוק.

שיטוט מקרי של ביתה של אמדורסקי ברשת החברתית גילה לה כי אימה הפכה למושא של שתי קבוצות: "מירב אמדורסקי, חכי ל-20 ביוני" שנסגרה בינתיים, ו"גם אני הושעיתי בגלל מירב אמדורסקי" - קבוצה שעדיין פעילה. הקבוצות, שנפתחו תחת קטגוריית "סתם, בשביל הכיף" בפייסבוק, כללו פוסטים חריפים ואלימים נגד המורה, שהכילו את הביטויים: "כל כלב בא יומו" ו"אמן נראה אותך מרוחה על הכביש".

המורה המזועזעת סיפרה לגלי צה"ל כי הקבוצה גרמה לפחד רב לה ולבני משפחתה, וכי היא מכירה את מנהלי הקבוצה - שאף לא טרחו להסתתר מאחורי שמות בדויים. חלק מן התלמידים, שסיימו תיכון בשנה שעברה, הם היום כבר חיילים בצה"ל.

מקימי הקבוצה נגד אמדורסקי אינם נרתעים מן הפרסום התקשורתי, וממשיכים לפרסם על ה-wall שלהם פוסטים בסגנון: "מי שמשעה תלמיד בגלל תלבושת אחידה, שלא יתפלא שיש נגדו קבוצות נאצה" ומילות עידוד לתלמידים. מנגד ניתן גם למצוא תגובות המוקיעות את המעשה וגילויי אמפתיה למורה ולבני משפחתה.

אמדורסקי, שהגישה נגד התלמידים תלונה למשטרה על לשון הרע, מספרת כי אין זו הפעם הראשונה בה היא נתקלת בהשפלה של מורים ברשת החברתית וכי היא חוששת מהיום בו יהפכו הדיבורים ברשת למעשים ול רציחות של ממש.


© כל הזכויות שמורות