האוניברסיטה שלחה ספאם, הסטודנט קיבל כסף
סטודנט באוניברסיטת תל-אביב שבקשתו להסרה מרשימת התפוצה של מחלקת השיווק של האוניברסיטה נותרה ללא מענה, החליט לעשות מעשה: הוא תבע את האוניברסיטה בבית המשפט לתביעות קטנות בתל-אביב וזכה בפיצוי בגובה 2,000 שקלים.

הסטודנט, שהופיע ברשימת תפוצה שיווקית, קיבל לתיבת האי-מייל שלו הודעות חוזרות ונשנות המזמינות אותו לקורסים מוזלים באנגלית. הסטודנט גילה כי למרות בקשתו להפסיק לקבל הודעות דואר אלקטרוני בנושא ולהיות מוסר מן התפוצה, הוא ממשיך לקבל את ההזמנות לקורס.

הסטודנט פנה לאוניברסיטה שוב, ונענה כי מאחר והמוסד האקדמי הוא שסיפק לו את תיבת המייל - לא ניתן להסיר אותו מרשימת התפוצה. בצר לו פנה הסטודנט המיואש לבית המשפט, והסתמך על " חוק הספאם" המונע שליחת הודעות דואר זבל.

השופט הצדיק את טענתו של הסטודנט כי ההודעות שהגיעו אליו הן "מסר מסחרי שמטרתו לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים", וקבע כי הוא זכאי לפיצוי. על אף שסכום הפיצוי הקבוע בחוק עומד על 1,000 שקלים להודעת דואר זבל, אישר השופט את הסכום שדרש הסטודנט - 2,000 שקלים, ופסק סכום זה לטובתו.

לפני כשנה נפסק סכום דומה לטובת לקוח של חברת HOT, לאחר שקיבל מן החברה ארבע הודעות דואר זבל.

ועוד בנושא דואר זבל: תופעה חדשה מביאה גורמים שונים לאיים על מנהלי קבוצות בפייסבוק בתביעות הנשענות על חוק הספאם. על חוקיותן או אי חוקיותן של תביעות מסוג זה, במאמר הבא.


© כל הזכויות שמורות