צילום ב-Google street view העלה חשד לרצח
ילדה בת 9 מאנגליה הצליחה לעורר מהומה לא קטנה כשצולמה על-ידי מכונית Street View של Google שוכבת ברחוב לאור יום, ונחשבה בעיני לא מעט גולשים למתה. הילדה, אזורה ביביג`און, לכדה את תשומת ליבם של גולשים המומים שמיהרו לשגר פניות לענקית החיפוש ולעיתונות הבריטית לדווח על חשד לרצח.

אזורה הקטנה סיפרה כי לא היתה מודעת למכונית ה-Street View שמצלמת אותה, כשנפלה במהלך משחק עם חבריה וחשבה ש"יהיה מצחיק להעמיד פני מתה". הילדה מסרה כי היא נרגשת מכך שתמונתה הופיעה באינטרנט והפכה אותה למפורסמת. "איני יכולה לחכות עד שנחזור ללימודים ואספר לחברים בכיתה על זה". אמרה בהתלהבות. על משמעות הצילום לפרטיות שלה היא ודאי עוד צעירה מכדי לחשוב.

אמה של אזורה, סאירה, אמרה כי היתה המומה לגלות את תמונת ביתה ברשת. "אני יכולה להבין איך כמה אנשים היו עלולים לחשוב שמדובר בגופה. חבל שאזורה לא שקטה כל כך כל הזמן.." אמרה בבדיחות הדעת.

הצילום של אזורה אולי התקבל על-ידיה בהומור, אך במקרים אחרים צילום ילדים וקטינים על ידי מצלמות Street View נתפסות כ הפרת פרטיות בוטה. בעבר דרשה שוויץ להוריד משירות המפות של גוגל תמונות של המדינה לאחר שלא בוצע בהן טשטוש מספיק של פני אזרחים, ביניהם ילדים.

במקרה אחר פתחו הרשויות בפינלנד בחקירה נגד גוגל לאחר שאזרח פיני צולם על ידי מכונית Street View יושב עירום בחצר ביתו.


© כל הזכויות שמורות