פוטרה בגלל ציוץ תמיכה בחיזבאללה
העיתונאית אוקטביה נאסר פוטרה ממקום עבודתה ברשת CNN לאחר שפרסמה ציוץ בטוויטר המהלל את האב הרוחני של ארגון חיזבאללה: מוחמד חוסיין פאדללה.

נאסר, ששימשה כעורכת בכירה לענייני מזרח תיכון ברשת CNN, פירסמה ציוץ מושך אש בחשבון הטוויטר שלה, בו כתבה: "הצטערתי לשמוע על פטירתו של שייח מוחמד חוסיין פדאללה, אחד מענקי החיזבאללה שאני מכבדת מאוד".

לאחר שהבינה את גודל הסערה שחוללה, פרסמה נאסר פוסט בבלוג שלה, בו נסוגה הציוץ הבעייתי והדגישה כי היא אינה תומכת במפעל חייו של פאדדלה, המוגדר כטרוריסט על-ידי השלטון האמריקני. "לפדאללה לא היה את סגנון החיים שניתן להגיב עליו בציוץ קצר", כתבה העיתונאית. יחד עם זאת חזרה על דבריה כי היא מהללת את השייח המנוח בשל היותו חלוץ בתחום זכויות הנשים בעולם הערבי, ובשל האזהרות שהפיץ לגברים מוסלמים מפני התעללות בנשותיהם.

לאחר פרסום הפוסט החליטה רשת CNN לסיים את עבודה של נאסר, שעבדה בחברה במשך שני עשורים. סגנית נשיאה בכירה בדסק חדשות החוץ של CNN מסרה כי נאסר עצמה הסכימה שאסור היה לה לפרסם הודעה כה פשטנית ברשת באופן נטול הקשר וכי הציוץ המדובר פוגע ביושרה המקצועית שלה.

שייח פדאללה היה מ מייסדי חיזבאללה וידוע כאנטי-אמריקני קיצוני ותומך נלהב של פיגועי טרור נגד אזרחים. בשנת 2008 פרסם הודעה המשבחת את הפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים.

נסאר אינה הראשונה ששימוש ברשת החברתית מוביל לפיטוריה. פרסומים שונים בפייסבוק ובטוויטר שנקלטים בעין המעסיק מובילים לעיתים להפסקת עבודה: באפריל 2009 פוטרה עובדת ב חברת ביטוח בשוויץ לאחר שהשתמשה בפייסבוק בזמן שהוצהר על-ידה כמחלה. ובסקוטלנד נפתחה חקירה נגד מורה שפרסמה הודעות בטוויטר משטח בית הספר שבו נאסר השימוש ברשת החברתית בזמן העבודה.


© כל הזכויות שמורות