ב-FTC מאוכזבים מחוקי הגנת הפרטיות
נציגי ה-FTC, ועדת הסחר הפדרלית, מביעים אכזבה חוקי הגנת הפרטיות האמריקניים וטוענים כי הם נכשלים במטרתם להגן על הצרכנים ומהווים עול על האזרח הקטן.

קתרין ראט, עורכת דין בכירה במחלקה להגנת צרכנים של ה-FTC, סבורה כי הקונסטלציה הנוכחית של חוקי הגנת הפרטיות בארה"ב, המבוססת על יידוע צרכנים ומתן אפשרות בחירה בדבר המידע אותו מוכן האזרח לחשוף ברשת, פשוט "אינה עובדת".

באירוע שנערך על ידי נציבות הפרטיות הקנדית, הצהירה ראט כי מדיניות הפרטיות האמריקנית ברשת מכבידה על האזרח כשהיא מבקשת ממנו להיות מצוי בפרטים הקטנים של משמעות חשיפת מידע אישי באינטרנט. לדבריה לא קיימת מדיניות פרטיות אחידה במשק האמריקני, ולהשוות את מדיניות הפרטיות של שתי חברות מסחריות בארה"ב זו משימה "כמעט בלתי אפשרית".

הדברים משקפים קו מדיניות עתידי של ה-FTC לגבי הפרטיות ברשת. הועדה הפדרלית צפויה לפרסם בשנה הקרובה דו"ח שיכלול המלצות חקיקה לקונגרס בנושא הגנת הפרטיות. על פי הערכות, במסגרת ההמלצות תבקש ועדת הסחר להרחיב את סמכותה בקביעת פרקטיקות עבודה לעסקים. הועדה תשאף ליצור "היגיינת רשת" באמצעות קביעת גבולות ברורים לגבי המידע אותו יכולות חברות מסחריות להציג ברשת.

ועוד חדשות מועדת הסחר הפדרלית: בתחילת החודש פרסמנו כי ה-FTC הגיעה לפשרה עם חברת Remotespy . החברה, המשווקת תוכנה למעקב אחר הקלדות, נתבעה על-ידי הוועדה בחשד להפרה של חוקי המעקב והציתות. במסגרת הפשרה הסכימה החברה לכתוב מחדש את התוכנה שלה ולפרסם אזהרה ללקוחות.


© כל הזכויות שמורות