חבר הכנסת טאלב א-סנע טוען להסתה נגדו בפייסבוק
חבר הכנסת טאלב א-סנע מאשים את פעילי הימין בהסתה מקוונת נגדו. חבר הכנסת מתייחס בדבריו לקבוצה שנפתחה לפני מספר ימים ברשת פייסבוק, בשם "גם אני רוצה לשרוף את חבר הכנסת טאלב א-סנע". את הקבוצה מפעיל אדם המזדהה כפעיל ימין.

חבר הכנסת דיבר בשידור בתחנת הרדיו גלי צה"ל וכינה את פעילות קבוצת הפייסבוק הסתה פרועה וחסרת אחריות, שמגיעה עד כדי התרת דם. לדבריו של א-סנע פעילות הקבוצה נגדו חורגת מגבולות חופש הביטוי.

הקבוצה ברשת החברתית מציגה את חבר הכנסת א-סנע בדמותו של שטן עם עיניים אדומות. נכון להבוקר היו משוייכים לקבוצה, שמציעה לגולשים לחתום על עצומה נגד א-סנע, 130 חברים.

חבר הכנסת, המשתייך למפלגת רע"ם-תע"ל ציין כי בכוונתו לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור את הנושא ולהוריד לאלתר את העצומה מהרשת, שפרסומה מהווה לדעתו מעשה פלילי מובהק.

הרקע להקמת הקבוצה הוא ככל הנראה רצונו של א-סנע להיכנס לעזה ולחקור את מה שהוא מכנה פשעי מלחמה שביצעה ישראל כנגד הפלשתינים במבצע "עופרת יצוקה". זאת ניתן ללמוד מהדברים הכתובים בעמוד הפייסבוק של הקבוצה, בהם נטען כי הנאמנות של חברי הכנסת הערבים לאויב היא שמולידה קיצוניות בקרב האזרחים היהודים בישראל.

ועוד בנושא הסתה: בחודש מרץ פרסמנו כי על-פי דו"ח של מרכז שמעון ויזנטל, פעילותן של קבוצות שנאה והסתה ברשת גדלה כב-20 אחוז בשנה החולפת.

קבוצות הסתה בפייסבוק נפתחו לאחרונה על-ידי אזרחים ישראלים גם כנגד חבר הכנסת אחמד טיבי והכתבת החשודה בריגול ענת קם.

על הפעילות הממשלתית וגבולות חופש הביטוי באינטרנט בישראל תוכלו לקרוא במאמר הבא.© כל הזכויות שמורות