כנופיות רשת מפיצות תמונות של התעללות בילדים
ארגון בריטי לשמירה על זכויות באינטרנט מדווח כי בשנת 2010 קיימים ברחבי העולם כ-450 ארגוני פשיעה המתפרנסים בלעדית מהפצת תמונות של התעללות בילדים.

הדו"ח השנתי של קרן הפיקוח על האינטרנט - wif, שם הארגון, מעלה כי 10 הכנופיות המשגשגות ביותר בתחום מחזיקות ב-650 אתרים עם תמונות של התעללות בקטינים. למרות הבסיס החזק של כנופיות אלו, ב-wif מרגיעים ומציינים כי תפוצתם של אתרים כאלו אינה במגמת עליה.

כנופיות מפיצי התמונות הפוגעניות משתמשות באמצעים שונים דוגמת רשתות חברתיות, אתרי שיתוף תמונות ושרתים חינמיים, כמו גם בפריצה לאתרים - בכדי להפיץ את התכנים מבלי להיתפס.

על מנת להסוות את פעולתם, מפיצי התכנים מעבירים באופן קבוע את רשתות ההפצה שלהם בין ספקי רשת ומדינות שונות. מרבית האתרים הללו פועלים בשיטת Pay-per-view או על-ידי מכירת מנויים לצפייה בסרטונים ובתמונות, במחיר עשרות ליש"ט לחודש. מקורם של התכנים הפוגעניים הוא לרוב בעברייני המין עצמם, שהעבירו אותם קודם לכן במסגרות פרטיות.

מרבית האתרים המציגים את התמונות מוסרים במהירות מן הרשת, לא לפני שהם זוכים לעשרות אלפי כניסות. דובר wif מסר כי בסקר השנה לא נרשמה עליה בטראפיק של האתרים הללו.

הממשלה באנגליה מייחסת חשיבות רבה למלחמה בפדופיליה. בחודש שעבר פרסמנו כי שר הפנים האנגלי דרש מבעלי הרשת החברתית פייסבוק להעלות לעמודיה "לחצן מצוקה" שיאפשר לגולשים להתריע על משתמשים החשודים כפדופילים.


© כל הזכויות שמורות