שר התקשורת הפלסטיני יוצא נגד החברות הישראליות
סולימאן זוהירי, מנכ"ל משרד התקשורת הפלסטיני, טוען כי החברות הישראליות הפועלות בשטחי הרשות הפלסטינית מונעות את צמיחת הכלכלה המקומית שם. לדבריו, אין שיוויון בתנאי המס בין החברות הישראליות לפלסטיניות, מה שיוצר יתרון ברור לחברות הישראליות.

לטענת זוהירי, חברות ישראליות רבות פועלות בשטחים באופן בלתי חוקי ואינן משלמות מיסים. הוא ביצע בעבר פניות רבות למשרד התקשורת הישראלי במטרה להביא להסדר בעניין - אך ללא הועיל.

על פי סעיף מהסכמי אוסלו משנת 1995, מחוייבות חברות ישראליות הפועלות בשטחי הרשות הפלסטינית לשלם מיסים, דמי רישיון ואגרות לרשות ולעמוד בדרישותיה. זוהירי מלין על כך שמשרד התקשורת והממשלה בישראל מגבים את התעלמותן של החברות הישראליות מחוק זה.

זוהירי מתריע על מצוקה קשה בה נמצאות חברות התקשורת הפלסטיניות שנדרשות לפעול במצב של תחרות בלתי הוגנת מול חברות ישראליות. הוא מביא כדוגמה חברות תקשורת מהגדולות בישראל, ביניהן חברות הסלולר, בזק וספקיות האינטרנט שמקימות קווי תמסורת ואתרי סלולר בכל מיקום בו ירצו בשטחי הרשות - לעומת החברות הפלסטיניות שלא יכולות לעשות כן, בשטח הרשות או בשטח ישראל.

ברשות הפלסטינית פועלים כיום שני מפעילים סלולריים: וואטאניה וג`אוול שסובלות ממחסור בתדרים ומקשיים לספק שירותי פס רחב. לדברי זוהירי, פלסטינים רבים בוחרים להשתמש בשירותי החברות הישראליות שיש להן את היכולת לספק שירות טוב יותר, וכך נפגע המשק הפלסטיני.

משרד התקשורת בישראל לא הגיב לטענות.

ועוד בנושא מיסוי וחברות תקשורת: בחודש דצמבר פרסמנו כי חברת מוטורולה תיאלץ לשלם סכום של 40 מיליון שקלים למשרד התקשורת, לכיסוי חוב מס של חברת מירס אותה רכשה.


© כל הזכויות שמורות