האם תדר צבאי מונע כניסת ה- iPad לישראל?
יו"ר שדולת ההיי-טק בישראל, חבר הכנסת רוברט אילטוב, סבור כי האיסור על כניסת מחשבי אייפד לישראל נבע מרצון של משרד התקשורת למנוע פגיעה בתדרים שבשימוש צה"ל.

חבר הכנסת אילטוב החליט להצטרף למכתב מחאה ששיגר חבר הכנסת אחמד טיבי מסיעת רע"מ-תע"ל, היוצא כנגד החלטת שר התקשורת. אילטוב טוען כי ההחלטה לאסור על הכנסת מכשירי אייפד לארץ מסב נזק תדמיתי לישראל.

בנוסף טוען אילטוב כי האיסור מונע מאנשי עסקים ואנשי היי-טק ישראלים, אותם הוא מייצג - להשתמש בחידושים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר במסגרת עבודתם. חבר הכנסת מסר כי אינו מערער על סמכות משרד התקשורת לקבוע תקנות באשר לייבוא מכשירים אלקטרוניים לארץ, אך ההחלטה הנוכחית פוגעת בתדמיתה של ישראל כמעצמת היי-טק ומונעת מעובדי התעשייה לבצע את עבודתם באופן המיטבי.

אילטוב סבור כי ההחלטה לאסור את ייבוא המכשירים היא חשש לפגיעה בתדרים המצויים בשימוש צה"לי. הוא טוען כי לפי חומר מקצועי שקרא, הצבא יכול לוותר על תדרים אלו. עוד ציין הח"כ כי פרסומים זרים מביעים תמיהה על ההחלטה, וחלקם אף מעלים השערה שייבוא המכשירים לשימוש אישי מתאפשר למי שמשלם מכס גבוה. אילטוב מביע הסתייגות מכך שמשרד התקשורת לא הכחיש ידיעה שכזו.

משרד התקשורת אסר על ייבוא מכשירי אייפד לפני כשבוע, בטענה שהמכשירים אינם עומדים בתקינה האירופית למחשבים ניידים הנהוגה בארץ.


© כל הזכויות שמורות