מנהלי פייסבוק יגבשו מדיניות הגנה על קטינים
מנהלים בכירים ברשת החברתית Facebook צפויים להיפגש בוושינגטון עם ראש הסוכנות הבריטית להגנת הילד, במטרה לדון במדיניות בטיחות ברשת.

היוזמה נהגתה לאחר שארגון בריטי למניעת ניצול ולקידום בטיחות של ילדים וקטינים ברשת - ה-ceop, ביקר את פייסבוק על כך שאינה כוללת אפליקצייה של "לחצן מצוקה" בעמודי האתר שלה, על מנת שילדים יוכלו להתריע על הטרדות שנעשות כלפיהם.

הלחצן יקשר את הגולש לאתר המפרט כיצד להתמודד עם תופעות של הטרדה מינית ברשת. הרעיון הועלה לראשונה בחודש מרץ על ידי שר הפנים הבריטי, ופייסבוק הודיעה כי תשקול אותו.

זרז נוסף לפגישה היה מקרה הרצח של הנערה הבריטית אשלי הול, שנרצחה על-ידי אדם שפיתה אותה להיפגש עימו באמצעות התכתבות בפייסבוק.

מנהלים ברשת החברתית התחייבו שיפתחו מערכת באתר שתאפשר לקטינים למסור מידע על פדופילים בהם נתקלו במהלך הפעילות בו. כמו כן התחייבו בפייסבוק לשים באתר לינקים לארגוני הגנה על ילדים, כגון ה-Ceop.

את הארגון הבריטי אין הדבר מספק, ומנהלו ג`ים גמבל דורש כי בכל עמוד של פייסבוק יותקן "לחצן מצוקה". הוא מסר כי על פי נתונים מהרבעון הראשון של שנת 2010 - 40 אחוזים מהתלונות שהתקבלו בארגון בנוגע להטרדות קטינים ברשת נגעו לפדופילים המנסים לפתות ילדים בפייסבוק.


© כל הזכויות שמורות