תא 23493-01-10 (שלום פתח תקוה) קיטשן ליין אורי בע``מ נ` 012 סמייל תקשורת בע``מ
התובעת, ספקית ציוד למטבחים מוסדיים, עותרת לקבלת פרטים על גולש שכתב נגדה השמצות והכפשות באתרי אינטרנט ובפורומים העוסקים במזון ובמסעדנות. בית המשפט נעתר לבקשה מאחר ועל פי ההודעות, לא מדובר בהבעת דעה אלא בקביעת עובדות.


תאריך: 01/02/2010
תא 23493-01-10
בית משפט שלום ראשון לציון
בפני כב` השופטת ריבה שרון
קיטשן ליין אורי בע"מ נ` 012 סמייל תקשורת בע"מ
 

העובדות
 
1. התובעת עותרת לחשיפת זהותו של גולש אשר באמצעות כתובות שונות, בימים ובשעות מסויימים, גלש באינטרנט ופגע בשמה הטוב של התובעת.
2. לטענת התובעת, ספקית ציוד מקצועי למטבחים מוסדיים, התפרסמו במספר אתרים ובפורומים העוסקים בנושאי מזון ומסעדנות, הודעות כדי להכפישה ולהשמיצה.
3. לטענת המבקשת מדובר במתחרה עסקי המעורר מיוזמתו את הפרסומים במטרה להזהיר כביכול את ציבור הלקוחות מפניה, בשל איכות ציוד ירודה ושירות גרוע לכאורה.
 
 
בית המשפט קבע
 
1. בבקשה מסוג זה מתבקש איזון בין שני אינטרסים: מחד - ערכו של חופש הביטוי והצורך בשמירה על פרטיות ואנונימיות ברשת האינטרנט. מאידך, האינטרס שבשמירה על שם טוב ומניעת השפלה, ביזוי והשמצה כפי שקיבלו ביטוי בחוק איסור לשון הרע.
2. לאחר מתן דעת לתוכן הפרסומים נשוא הבקשה, מן הראוי להעתר לבקשה זו.
3. הדברים שנכתבו נגד התובעת, יש בהם לחרוג מהבעת דעה גרידא. הלשון שבה נוקט הגולש משתמעת כקביעת עובדות בכל הנוגע לכלל ציודה של המבקשת כמו גם טיב שירותה.
4. המדובר בפרסומים החוזרים על עצמם מספר רב של פעמים, בתכיפות גבוהה, באופן העלול להכפיש את שמה של המבקשת.
5. ניתן בזאת צו המורה למשיבה ליתן בידי המבקשת - בתוך 14 יום ממועד קבלת צו זה, את כל הפרטים שבידה והמאפשרים לה את זיהוי הבעלים של כתובות האינטרנט (IP) נשוא התביעה.
6. בנסיבות העניין - אין צו להוצאות.
 
 
© כל הזכויות שמורות