למרות התקלות מערכת ``נט המשפט`` תמשיך לפעול כמתוכנן
מנהל בתי המשפט, השופט משה גל, אמר כי מערכת המחשוב החדשה, המכונה, "נט המשפט" תמשיך לפעול כפי שפעלה עד עתה בבתי המשפט בת"א, וזאת למרות התקלות הרבות של המערכת.

השופט גל אמר את הדברים האלו במהלך דיון סוער בוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין שנערך בעקבות תלונות של עורכי דין רבים מאזור תל אביב והמרכז על המערכת.

מדובר במערכת ממוחשבת המיועדת לעובדי בתי המשפט ולעורכי הדין גם יחד במטרה לייעל את ההתנהלות בבתי המשפט ברחבי הארץ.

המערכת כבר פועלת במחוז חיפה והצפון וכרגע נמצאת בשלבי הטמעה בבתי המשפט השלום והמחוזי בתל אביב.

במהלך הדיון עורכי דין מהמרכז טענו שהם חווים תקלות רבות בהפעלת המערכת ודרשו לטפל בהן בהקדם האפשרי.

אולם השופט גל סירב לבקשה ואמר ששלבי הטמעת המערכת יימשכו כמתוכנן: קודם כל הטמעת המערכת מול השופטים ועובדי בתי המשפט, שלב שיימשך ככל הנראה עד חודש יוני הקרוב, ורק לאחר מכן יטופלו הבעיות והתקלות בהם נתקלים עורכי הדין בזמן תפעול המערכת מהמשרד שלהם.

בתגובה אמר ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון כי הוא מעדיף שהטמעת המערכת תיקח זמן ארוך מהמתוכן וזאת על מנת שבמקביל יטופלו גם הבעיות המתעוררות בקרב עורכי הדין.

גל מצידו ניסה להרגיע את הרוחות והוסיף "כי מעבר להיותה תוכנה, המשמעות היא שינוי בתפיסה הארגונית של בתי המשפט. נדרשת סבלנות, התהליכים הם לא פשוטים, אבל בסופו של דבר השירות לכלל הציבור ולעורכי הדין בפרט ישתפר משמעותית".

בינתיים נמסר, שעורכי דין המתקשים לעבוד מול "נט המשפט", יוכלו לעבוד בשיטה הישנה שהייתה נהוגה עד היום ובמקביל יוקם צוות משותף של עורכי דין ועובדי הנהלת בתי המשפט שיבחן מקרים של פגיעה מהותית הנגרמת לשני הצדדים בעקבות התקלות.


© כל הזכויות שמורות