ראש המודיעין האמריקני מזהיר מפני מתקפות קיברנטיות
ראש המודיעין האמריקני בבית הלבן, דניס בלייר, טוען כי ארה"ב מצויה תחת איום חמור של מתקפות קיבנטיות מתוחכמות, אך מאמין שהמדינה תוכל להכיל את האיום.

בלייר אמר את הדברים בהופעתו בפאנל לפני הסנאט האמריקני בשבוע האחרון. בפאנל ביצע את הערכת המודיעין השנתית של קהילת המודיעין האמריקנית.

בצד סקירת האיומים הקונבנציונליים הנשקפים לביטחון הלאומי האמריקני, ציין בלייר גם את החידושים האחרונים בלוחמה הקיברנטית. במידה ואמצעים אלו ייפלו לידיים עוינות, יוכלו להוות איום משמעותי על המעצמה.

בלייר התייחס בין היתר למחלוקת האחרונה בין סין לארה"ב בעניין המתקפה על גוגל. הוא טען כי מקרה זה מהווה קריאת אזהרה וכי אין להקל ראש בדבר. הוא קרא לחברות ותאגידים לדווח על מתקפות מעין אלו על מנת שגופי הביטחון האמריקניים יוכלו ללמוד וליצור תוכנית התגוננות.

בלייר הדגיש כי טרוריסטים ותומכים בטרור לא מהססים להשתמש באמצעים של לוחמה קיברנטית על מנת לפגוע במטרות ובאזרחים אמריקניים, ומצהירים על כך בגלוי. בלייר גם הזהיר מפני גיוס של פושעים קיברנטיים לשורות ארגוני הפשע.

בין הסיכונים האורבים לאזרחים אזכר בלייר את היכולת המתגברת לאסוף מידע אישי על אנשים דרך הודעות אי-מייל, רשתות חברתיות ומנועי חיפוש.

בלייר ציין כי אף עסק ואף לא הממשלה האמריקנית, לא יכולים לחסום לחלוטין את הסיכונים הנובעים מההתפתחות הטכנולוגית המהירה. יחד עם זאת הוא ציין כי המודיעין האמריקני נערך להתמודדות עם האיומים ומפתח מדיניות מתאימה.© כל הזכויות שמורות