נפסלה הצעת חוק המחזקת את משתפי הקבצים
לורד לוקס, פעיל מטעם השמרנים בפוליטיקה האנגלית, החליט למשוך את הצעת החוק שהציע המחזקת את עמדתם של משתקפי הקבצים אל מול חברות התקליטים במדינה.

הצעתו של הלורד לוקס היתה לחייב את חברות התקליטים להגיש פירוט מדוייק של הנזק שנגרם להם עקב הפרת זכויות יוצרים על ידי משתפי קבצים.

הצעתו של לוקס היתה אמורה להיכנס כתיקון לחוקת הכלכלה הדיגיטלית השנויה במחלוקת שאימצה בריטניה. מטרת ההצעה היתה לחזק את המשתמשים בחומר המוגן בזכויות יוצרים אל מול העסקים המחזיקים בזכויות.

לוקס הציע מספר תיקונים לחוקה שעוררה לא מעט ביקורת בממלכה המאוחדת. בין התיקונים היתה הצעה שנועדה לספק בסיס משפטי למשתמשים יחידים לפעול נגד חברות המאיימות שלא בצדק לנקוט נגדם צעדים על הפרת זכויות יוצרים.

לוקס טוען כי החוקה אינה הוגנת, ואינה מותאמת לתנאים המשפטיים הקיימים כיום המאפשרים רק לאתר את האדם המעלה קבצים למחשב ולא להתחקות אחר המקור הראשוני שהפיץ אותם.

לוקס טען כי המפתח להתמודדות עם הפרת זכויות יוצרים בעידן הדיגיטלי הוא מתן הצעה ללקוח על -ידי החברות שמספקת משהו בעל ערך מוסף שלא ניתן להשיג בחינם, מצב שלדידו לא מתקיים כיום.

עמדה דומה הביע בעבר מנהל חברת Carphone Warehouse, צ`רלס דנסטון, שהמשיל את מאבק הממשלה במשתפי קבצים במרדף אבוד של חתול אחרי עכבר, שבו העכבר- תרתי משמע -תמיד מנצח.







© כל הזכויות שמורות