לאחר">
לאחרונה דווח על מספר מקרים של איתו">
הפיראטים מגלים אתרים חדשים
המאמר סוקר את זירות ודרכי הפעולה האחרונות של ה"פיראטים", משתפי הקבצים הבלתי חוקיים.

לאחרונה דווח על מספר מקרים של איתור וסגירת אתרי הורדות בלתי חוקיות המבוססים על קבצי טורנט, שיטת הורדה פופולארית ונוחה לפיראטים, שתרמה להתרחבות היקף ההורדות הבלתי חוקיות ברשת.

בעקבות מקרים אלו נאלצו משתפי הקבצים הבלתי חוקיים לתור אחר אתרים חדשים בהם יוכלו להציע וללקט את מרכולתם. האתרים שהפכו ליעד החדש והמועדף על הפיראטים הם האתרים Rapidshare, Megaupload ו-Hotfile המאפשרים העלאה מרוכזת של מספר רב של קבצים ותוכנות מפוצחות, בחינם.

לאחר שהועלו, יכולים הפיראטים להעביר ביניהם לינקים לקבצים באמצעות מסרים מידיים באתרים וברשתות החברתיות. האתרים הללו למעשה מעמידים לרשות משתפי הקבצים שרת FTP פרטי משלהם, המאפשר את פעולת השיתוף.

אתרים במתכונת של Rapidshare אינם גובים כסף עבור הורדות ועושים את רווחיהם ממכירת מנויי פרימיום למשתמשים כבדים. מתכונת זו מגבירה את הפופולאריות שלהם ונותנת יד לשיתוף בלתי חוקי של קבצים ללא הגבלה.

אתר Rapidshare נמנה על 20 האתרים הפופולריים ביותר, והורדות והעלאות הקבצים המתבצעות בו מהוות כ-5% מהתנועה הגלובלית ברשת.

אגודת המוציאים לאור האמריקנית מעריכה כי מחצית מקבצי הספרים הדיגיטליים הבלתי חוקיים של חבריה הזמינים ברשת, קשורים לאתר Rapidshare.

למרות ש-Rapidshare כבר נתבעה בעבר בנוגע לתחום הגנת הפרטיות, עניין זכויות היוצרים יהיה קשה יותר להוכחה בבית המשפט. זאת משום שהאתר אינו מבקש ממעלי הקבצים להזדהות והנהלת האתר מתנערת מאי-חוקיות הקבצים על-ידי כך שהיא לא מסננת או מפקחת על התכנים בשרתיה.

כמו כן, Rapideshare אכן ממלאת אחר הוראות החוק האמריקני לזכויות יוצרים בכך שהיא מסירה תכנים מהאתר ברגע שנודע לה כי אינם חוקיים.

הכותב טוען כי היקפי הפיראטיות ברשת הולכים וגדלים. כיום נעה הפיראטיות ברשת בין 15ל-35 אחוזים מהקבצים.


© כל הזכויות שמורות