בתיק,פ"ח,10"> בתיק פ"ח 1039/04
יעקב ברקאי (המבקש) ">
ב``ש 4203/04 (בתיק פ``ח 1039/04, מחוזי חיפה), יעקב ברקאי נ` מדינת ישראל
תאריך: 20/06/2004
בית משפט מחוזי חיפה
השופטת בלהה גילאור
ב"ש 4203/04
בתיק פ"ח 1039/04
יעקב ברקאי (המבקש) נ` מדינת ישראל (המשיבה)

סוגיות:
פדופיליה
חלופת מעצר לנאשם
הכרות אדם מבוגר עם קטינים באינטרנט ובצ`אט
התחזות אדם מבוגר באינטרנט לצעיר מגילו האמיתי

אזכורי חקיקה:
חוק העונשין התשל"ז 1977

העובדות:
נגד המבקש הוגש כתב אישום על ידי המשיבה בגין ביצוע מעשה סדום בקטינים מתחת לגיל 16 ובגין מעשה סדום בנסיבות מחמירות בקטין שטרם מלאו לו 14 שנה.

לטענת המשיבה (המאשימה במקרה זה) יש לה ראיות טובות להוכחת אשמתו של המבקש (הנאשם במקרה זה) מהם עולה שהמבקש נוהג להתכתב עם נערים קטינים ברשת האינטרנט, מפתה אותם לקיים עמו יחסי מין וזאת במרמה בהציגו עצמו כבן 32 (צעיר ב 20 שנה מגילו האמיתי).

נטען שקיים יסוד סביר לחשש, ששחרור המבקש יסכן בטחון ציבור הילדים בשל אופי העבירות ובשל העובדה שבחקירתו הודה שאוהב לקיים יחסים הומוסקסואליים עם קטינים, שגילם נע בין 16 ל 21 ומפתם לקיים עמו יחסי מין.

המבקש טען כי יחסי המין קויימו בהסכמה. הייתה היכרות מוקדמת בצ`ט ("קבוצת דיון") באינטרנט. לטענת המבקש עולה שהקטין הוא שפנה למבקש. בהודעת הקטין בחקירתו כתוב כי הכיר בחור באינטרנט ולא נכתב מי פנה למי. בשלב מסוים הקטין התחבר למצלמה, דבר שלא אמר בהודעתו, הציג עצמו למשיב (הנאשם), הם החליפו טלפונים והמשיב הגיע לבית הקטין לפי הזמנת הקטין.

המבקש הוסיף כי ניתן לראות את פרטי הגולש בצ`ט רק אם נרשם כחבר בצ`ט ולכן המבקש לא יכול היה לדעת גיל הקטינים שטענו כי הם בני 16.

בבקשתו לחלופת מעצר ביקש המבקש להתחשב בהיעדר עבר פלילי, על משבר גירושין שעבר לפני שלוש שנים ובעקבותיו מעד, רצונו לשינוי דרכיו, כי לאחר פרסום שמו אין מקרים חדשים ואינו מסוכן, כי בבית המעצר חייו קשים שיודעים במה נאשם ויש רבים שמתנכלים לו, בעוד המשפט נקבע לאוקטובר.

המבקש הציג חלופת מעצר בדמות מעצר בית מלא בבית כלתו בבאר שבע ובערבות שלושה מבני משפחתו, תוך התחייבות שהמבקש לא ייצור כל קשר טלפוני או אינטרנטי וכי בבית אין טלפון או מחשב.

נפסק:
בית המשפט לא קיבל את חלופות המעצר שהציע המבקש בשל מצבה הכלכלי הרעוע של כלתו, שלדברי בית המשפט לא תוכל לערוב לו ולדווח למשטרה במקרה של הפרה, בגלל תלותה הכלכלית בו.

בית המשפט קבע כי בשל אופי יצירת הקשר בין המבקש (הנאשם) לבין המתלוננים באמצעות הטלפון, הטלפון הנייד והאינטרנט, אשר אינם מצריכים יציאה מהבית, הרי הפיקוח על מניעת המבקש מהשימוש בהם הוא קשה. בית המשפט דחה את הבקשה.© כל הזכויות שמורות