בדיקת בטחונית ברנטגן עוברת על חוקי הגנת הילד
מכשיר רנטגן חדשני המאפשר סריקה גופנית מלאה בבדיקה, מבלי צורך להסיר אף פריט לבוש כגון בגדים או נעליים, נכנס לשימוש נסיוני בבדיקות הבטחוניות בשדה התעופה במנצ`סטר אנגליה.

הבדיקות עוררו תרעומת של אגונים לזכויות הילד הטוענים כי הסריקות עוברות על חוקי פורנוגרפיית ילדים במדינה.

הסריקה מציגה תמונה של קווי הגוף המלאים של הנסרקים, לרבות חלקים אינטימיים, זאת במטרה לגלות כלי נשק מוחבאים, כאמור ללא צורך להתפשט בפועל.

ארגונים לזכויות ילדים טוענים כי התמונה המוצגת אינה הולמת ונחשבת כפורנוגרפיית ילדים, וכי היא בניגוד לחוק.

אם נסיון השימוש יימצא יעיל במסגרת הבדיקות הבטחוניות - המכשירים יכנסו לשימוש בכל שדות התעופה במדינה.

המכשירים כבר נמצאים בשימוש בשדה התעופה היתרו באנגליה וכן במספר שדות תעופה בעולם וגם משרד התחבורה האמריקאי רכש מכשירים מסוג זה.

רשות שדה תעופה טענה בתחילה כי התמונות אינן עוברות על החוק מכיון שמטרתן להגן על אזרחים ולחשוף פשיעות ופיגועים, אך מאוחר יותר היא הסכימה לא לערוך בדיקות לילדים וקטינים.

דובר שדה התעופה אמר כיהם יבדקו לעומק את הנושא.

בעבר דיווחנו כי הרשויות בפניקס, אריזונה, החלו לבחון מכשיר רנטגן חדש שנוי במחלוקת, לסריקת הנוסעים בטיסות בניסיון לאתר כלי נשק, תהליך שמתנגדיו משווים אותו ל"חיפוש וירטואלי שמפשיט מבגדים".

קבוצות למען הגנת הפרטיות והאיגוד למען זכויות האזרח בארה"ב סיווגו את המכשיר כ"חיפוש וירטואלי מפשיט" שעלול להיות מנוצל למטרות אחרות. פקידים רשמיים ממינהל בטחון התחבורה טענו כי הם עבדו עם מומחים מהתעשייה על מנת לטשטש כל תמונה של חלקי גוף שנעשית על ידי הסורק.

בשנה שעברה דיווחנו על עליית מדרגה נוספת בבידוק הביטחוני בשדה התעופה, כאשר ניתנה בארצות הברית הסמכות למאבטחים בשדות התעופה להחרים כל אמצעי טכנולוגי אשר נמצא ברשות הנוסעים כגון: לפטופ, כונן קשיח וכו`, ולקרוא את המידע המאוכסן עליו.


© כל הזכויות שמורות