פיצוי של 80,000 דולר לשיר הינו סביר
במשפט הראשון שדן בשיתוף קבצים בלתי חוקי, ניצחו חברות המוסיקה לפני כשנתיים את ג`יימי תומאס-ראסט, אם חד הורית בת 30 ממינסוטה, ובית המשפט פסק כי תשלם פיצויים בגובה $222,000.

חברת RIAA טענה כי תומאס-ראסט הציעה לגולשים ברשת להוריד מהמחשב שלה 1702 שירים, שמתוכם 26 שירים היו מוגנים בזכויות יוצרים בחברת RIAA.

לתומאס-ראסט הייתה האפשרות לשלם סכום שנע בין $3000 ל-$4000 כפשרה, כפי שעשו נתבעים רבים במצבה, אך היא סרבה לשלם וכך הגיעה למשפט ההיסטורי.

במשפט חוזר שנערך לבקשתה של תומאס-ראסט בחודש יוני, הוטל עליה קנס של 1.92 מיליון דולר, כלומר, $80,000 עבור כל אחד מהשירים.

גם הפעם עירערו עורכי דינה של תומאס-ראסט בבית המשפט, ובסוף השבוע האחרון הביע משרד המשפטים האמריקני את עמדתו במשפט, ואמר כי סכום של $80,000 לשיר הוא סכום סביר בהחלט, העומד בקנה אחד עם החוקה.

גם בארצות אחרות מתנהלת מלחמה על הורדת קבצים לא חוקית. האסיפה הלאומית בצרפת העבירה באפריל חוק שמטרתו לאתר משתפי קבצים מוגני זכויות-יוצרים ברשת, ולהביאם על עונשם.

כל מי שחשוד בהורדת קבצים באופן לא חוקי, יקבל שתי אזהרות. מכתב האזהרה הראשון יבקש מהמשתמש לוודא כי אף אחד לא גולש ברשת האלחוטית שלו ומוריד דרכה חומר בצורה לא חוקית.

מאז עבר החוק, המכונה loi hadopi, התפתחויות רבות, והחדשה האחרונה שדיווחנו בעניינו הייתה כי הוא אינו חוקתי ולכן לא ניתן להחיל אותו.


© כל הזכויות שמורות