מיקרוסופט דוחה שימוע בפרשת ההגבלים העסקיים באירופה
מיקרוסופט הודיעה ביום חמישי כי היא מבטלת שימוע שאמור היה להיערך בתחילת חודש יוני בבריסל, במסגרת פרשת ההגבלים העסקיים שמנהל האיחוד האירופאי כנגדה.

מדובר בפרשה הנוגעת לתביעת מונופולין שהגישה הוועדה האירופאית כנגד מיקרוסופט בינואר האחרון, בטענה שהיא מנצלת לרעה את כוחה המונופולי בכך שהיא משווקת את הדפדפן שלה, אינטרנט אקספלורר, יחד עם מערכת ההפעלה, Windows.

האיחוד של מערכת ההפעלה והדפדפן הביא לכך שהדפדפן קיבל יתרון על דפדפנים מתחרים. מטרת התביעה היא לגרום לכך שיצרניות דפדפנים מתחרים יזכו לתחרות הוגנת מול הדפדפן של מיקרוסופט.

במסגרת התביעה, הגישה מיקרוסופט לוועדה מסמך בן מאות עמודים, בו הגיבה על ההאשמות. במסמך זה גם הציעה את התאריכים האמורים ביוני כמתאימים עבור שימוע.

עם זאת, התאריכים שנבחרו, ה-3-5 ביוני, מתנגשים עם אסיפת ה-ICN השנתית, אירוע בינלאומי ובין-ממשלתי שעוסק בחוקי תחרות. האסיפה צפויה להיערך השנה בשוויץ, ורבים מהמחוקקים הבכירים הרלוונטיים לפרשת מיקרוסופט צפויים לקחת בה חלק.

לכן מיהרה מיקרוסופט להודיע לוועדה האירופאית כי ברצונה לשנות את תאריכי השימוע, אך זו סירבה, בטענה כי רק בתאריכים הללו ישנו חדר פנוי המתאים לעריכת השימוע.

כתוצאה החליטה מיקרוסופט לבטל את השימוע. המשמעות מבחינת הוועדה האירופאית היא שמיקרוסופט מוותרת על בקשתה לשימוע.

במרץ דיווחנו כי לקראת השקת מערכת ההפעלה החדשה שלה, Windows 7, בשנה הבאה, מיקרוסופט הוסיפה למערכת ההפעלה תיבה בה יכולים המשתמשים לבטל את הדפדפן IE .

ובינתיים, לפני כחודש, נענתה בחיוב בקשתה של מיקרוסופט לקבל דחייה עבור מתן תגובתה להאשמות המופנות כנגדה בפרשת ההגבלים העסקיים בארה"ב.

ארכה זו תביא את משך הזמן שמיקרוסופט נמצאת תחת צו בפרשה זו, ל-8.5 שנים.© כל הזכויות שמורות