חברות רבות נתבעות על הפרת פטנט ``מוזיקלי``
מספר חברות ידועות, ביניהן אפל, סמסונג ו-AT&T נתבעות על הפרת פטנט.

התובעת היא חברת Tune Hunter, והפטנט המדובר הוא פטנט אמריקני מס` 6,941,275, אשר נרשם לחברה בשנת 2005, ועוסק ביישום לזיהוי מוזיקה.

מוקדם יותר השבוע, האשימה Tune Hunter את שירות חיפושי המוזיקה, Shazam, על שימוש לא מורשה בפטנט שלה. יתר החברות מואשמות בכך שהפיקו תועלת מהפרה זו של Shazam.

השירות של Shazam מאוד פופולרי במכשיר iPhone. מדובר ביישום ש"מאזין" לשיר ומזהה אותו, תוך שימוש במאגר נתונים. החברות הנוספות הכלולות בתביעה מקיימות עם Shazam שיתופי פעולה ושיתופי קמעונאות ברמות שונות.

עוד בענייני פטנטים: בית משפט מחוזי בטקסס פסק בסוף אפריל כי חברת Apple אשמה בהפרת פטנט בזדון.

מדובר בפטנט של חברת Opti Inc., אשר שמו המלא הוא "Predictive snooping of cache memory for master-initiated accesses". מדובר בשיטה יעילה להעביר מידע בין ה-CPU, הזיכרון ורכיבים נוספים.

באפל ניסו לטעון כי אמנם השתמשו בטכנולוגיה, אך הפטנט של Opti אינו תקף, משום שהוא בגדר prior art. עם זאת, בית המשפט ראה את הדברים אחרת, וגזר על אפל לשלם פיצויים בסך $19,009,728.

ובראשית החודש דיווחנו כי החברות הגדולות, מיקרוסופט וג`נרל אלקטריק, החלו במהלך משפטי שמטרתו להביא לאכיפת פטנטים הנוגעים לתוכנה, במדינות האיחוד האירופאי.

נראה כי המטרה של יוזמת מיקרוסופט ו-GE היא לקבע את הסטטוס-קוו, לפיו במצבים מעורפלים בחוק, בדרך כלל פוסקים לטובת מחזיקי הפטנט. האחרונים יכולים בהמשך להשתמש בתקדים המשפטי על מנת לבסס את האכיפה לטובתם.
© כל הזכויות שמורות