הפחתה מהקנס שנגזר על נינטנדו
ב-2002 גזרה הוועדה האירופאית (European Commission) על יצרנית קונסולת המשחקים, נינטנדו, ועל מפיצותיה, קנס בסכום כולל של 167.8 מיליון אירו. זאת בגין קשירת קשר בין החברות, במטרה להעלות מחירים.

בין 1991 ל-1997, נינטנדו ומפיצותיה דאגו להגביר את יצוא קונסולות המשחקים למדינות בהן הן נמכרות ביוקר, על פני היצוא למדינות "זולות".

כעת פוסק בית משפט באיחוד האירופאי, כי יש להפחית את סכום הקנס, לפחות ב-40%. הסיבה להחלטה זו היא שיתוף הפעולה של החברות במהלך החקירה המשפטית.

מי שלא תהנה מההנחה בגובה הקנס היא המפיצה היפנית, Itochu Corporation, שלדברי בית המשפט לא הציגה די ראיות על מנת לסתור את ההנחה שהשפיעה לרעה על חברת הבת היוונית שלה. אם כן, Itochu צפויה לשלם את הסכום המקורי שנגזר עליה, בגובה 4.5 מיליון אירו.

עוד מעולם משחקי המחשב, לאחרונה דיווחנו כי Take-Two Interactive Software, יצרנית משחק הווידאו הפופולרי, GTA, צפויה לשלם 3 מיליון דולר כפשרה בפרשת תיארוך-לאחור של ניירות ערך (stock options backdating).

הרשות לניירות ערך (SEC) האשימה את החברה בכך שהעניקה לעובדי-מפתח אופציות למניות אשר תוארכו לאחור לימים בהם נקבעו מחירי סגירה נמוכים במיוחד.

בהמשך דיווחה Take-Two על הכנסת-יתר או תת-הפסדים, בין השנים 1997 ל-2005, ולאחר שניסחה מחדש את ההצהרות הכלכליות שלה, קיבלה פיצויים בגובה מיליוני דולרים.

© כל הזכויות שמורות