משוכות אחרונות ברפורמת חוקי הטלקומוניקציה של אירופה
מחוקקים אירופאיים, שנמצאים בשלבים האחרונים בתהליך רפורמה בחוקי הטלקומוניקציה של האיחוד האירופאי, נתקלו ביום שלישי בקשיים להתגבר על אחת המשוכות האחרונות - מדיניות לגבי פירטיות ברשת.

ההתנגשות היא בין גורמים מסוימים באיחוד שרוצים לנקוט צעדים דרסטיים, בעיקר כנגד שיתוף קבצים לא חוקי, לבין גורמים מנגד, שטוענים כי הפיקוח על האינטרנט מתגלגל למחוזות קיצוניים מדי.

בצרפת, למשל, פועלים על מנת להעביר חוק "שלוש פסילות", בכוונה למגר את התופעה של שיתוף קבצים בלתי חוקי. לפני כשבוע דיווחנו בהקשר זה, כי החוק לא עבר בהצבעה באסיפה הלאומית, וכי פוליטיקאים עובדים על ניסוח מחודש של החוק, אותו יציגו בהקדם בפני הפרלמנט.

באותו הקשר, דיווחנו בסוף ינואר על כך שהשר הבריטי לקניין רוחני, דיוויד לאמי, הודיע כי לא יחוקק חוק בנוגע לשיתוף קבצים. לאמי מסביר שמדובר במהלך מסובך מדי. לדבריו, "לא נוכל לקיים מערכת בה מדובר בלעצור בני נוער בחדרי השינה שלהם".

יצוין כי צרפת ואנגליה שתיהן נמנות על המדינות המעוניינות בצעדים משמעותיים יותר כנגד תופעת הפירטיות.

מרבית הסעיפים שנדונו במהלך הרפורמה, עוסקים בעיקר בעניינים מבניים, כמו הקמת גופים רגולטוריים והקצאת תדרי רדיו שהתפנו בעקבות המעבר משידורים אנלוגיים לדיגטליים.

הצבעה בנושא המצוי במחלוקת, צפויה להיערך בפרלמנט האירופאי בתחילת מאי. אם לא תתגבש הסכמה עד אז, יתכן כי חבילת הרפורמות כולה תוקפא לזמן מה. אפשרות אחרת, שכבר התרחשה בעבר, היא שסעיף הפירטיות ברשת יופרד משאר החוקים, אשר יכנסו לתוקף בינתיים.


© כל הזכויות שמורות