מנהל בית">
חקירה משטרתית לנערה ששלחה תמונת עירום ב-SMS
נערה אוסטרלית בת 13, ששלחה לפני כשבועיים הודעת טקסט המכילה תמונת עירום שלה למי שהיה אז חברה, נחקרה ע"י המשטרה.

מנהל בית הספר הקתולי בו לומדת הנערה, מיהר לדווח על המסרון למחלקת השירותים לקהילה, ולמשטרה, שכן זהו מקרה של "illegal "sexting.

המנהל מוסר כי הן הנערה, והן הבחור שקיבל את המסרון, ולומד אף הוא בבית ספר קתולי, מקבלים תמיכה וייעוץ מטעם בתי הספר.

מייקל קאר-גרג, פסיכולוג ילדים ונוער, אומר כי הנערות אשר לוקחות חלק במעשים מסוג זה לא מבינות כי הן עוברות על חוק מדינה ועל חוק של חבר העמים הבריטי (Commonwealth Law). הוא מוסיף כי לרוב, לאחר שהן מבינות מה עשו, הן סובלות מטראומה.

תופעת ה"סקסטינג" מתרחבת הן באוסטרליה והן בארה"ב.

בתחילת פברואר דיווחנו על התרחבות תופעה זו בארה"ב, וסיפרנו כי לאחרונה החלו תובעים לתבוע צעירים ששולחים תמונות מיניות בגין פורנוגרפית ילדים.

כך למשל בגרינסבורג שבפנסילבניה, 3 נערות ששלחו תמונות שלהן בחצי עירום למספר נערים הואשמו בפורנוגרפיית ילדים.

ואילו בניוארק שבאוהיו, נערה ששלחה תמונה מינית לחבריה באמצעות הטלפון הנייד הסכימה לכך שהטלפון הנייד והמחשב שלה ישללו ממנה למספר חודשים, ואם תעמוד בכך, יוסרו ההאשמות נגדה.

לטעת התובעים, אין בכוונתם לשלוח ילדים אלו לבית הסוהר, אך הם רוצים לעורר בהם מחשבה.

ולפני כשבוע דיווחנו כי שלוש ילדות ממדינת וושינגטון בארצות הברית הגישו תביעה על כך שהואשמו בעברות מין.

הילדות הואשמו לאחר שמורים בבית ספרם העבירו לרשויות מידע כי אלה שיתפו תמונות שלהן, חשופות חזה, באמצעות מסרונים בטלפון הנייד.

בעקבות התלונה, התובע המחוזי, ג`ורג` שומאניק, קרא לבנות לעבור סדנת התנהגות במשך 5 שבועות ולערוך בדיקה לזיהוי סמים, או שתואשמנה בעבירות מין.

האיגוד האמריקאי לזכויות אדם (The American Civil Liberties Union), אשר השתתף בתלונה, טוען כי איומי התובע המחוזי מנוגדים לחוקה, וכי האשמה בעבירות מין תפגע בעתיד הילדות ובאפשרות שלהם למצוא עבודה.


© כל הזכויות שמורות