אזרח זר נשלח לכלא על תרמית פישינג בארה``ב
ב-31 במרץ נעשה תקדים היסטורי, כאשר Ovidiu-Ionut Nicola-Roman, אזרח רומניה בן 23, נשפט ל-50 חודשי מאסר על חלקו בתרמית פישינג בארה"ב. מדובר במקרה הראשון בו אזרח זר מורשע בפרשת פישינג בארה"ב.

על הפסיקה ההיסטורית אחראית שופטת בית המשפט המחוזי במדינת קונטיקט, ג`אנט האף. לאחר 4 שנות המאסר, "יהנה" ניקולא-רומן משלוש שנות שחרור בהשגחה (supervised release).

ב-ars technica סבורים כי פרשת הפישינג המדוברת היא פרשה חוצה-יבשות, שנחשפה לפני כשנה, בכוחות משותפים של ה-FBI וגורמים ברומניה, ובמהלכה הועמדו לדין עשרות אנשים. עם זאת, סברה זו טרם אוששה.

ניקולא-רומן נעצר בבולגריה באמצעות האינטרפול ביוני 2007, והוסגר לארה"ב בנובמבר של אותה שנה.

ישנה משמעות גדולה לשיתוף הפעולה בין המדינות בפרשה זו, שכן ברור שתופעת הפשיעה הקיברנטית שהולכת ומתפשטת בעולם, אינה כובלת עצמה לגבולות ולתחום השיפוט של מדינה אחת או אחרת.

ובפסיקה מעט פחות היסטורית, עליה דיווחנו לפני כשבוע, נגזר על תומס טיילור ג`וניור, בחור בן 23 מקונטיקט שלקח חלק בתרמית פישינג, "לבלות" את ארבע השנים הקרובות בתקופת מבחן, מתוכן שבעת החודשים הראשונים יעברו עליו במאסר בית.

טיילור והאנשים איתם הוא עבד שלחו אימיילים לאלפי מנויי AOL ובהם כרטיסי ברכה מזוייפים, מאחד מאתרי ה-e-cards הידועים.

כאשר ניסו הקורבנות לפתוח ולצפות בכרטיסים שנשלחו אליהם, קיבלו הודעה שעליהם להזין פרטים אישיים, ביניהם מספר כרטיס אשראי ומספר ביטוח לאומי.

המידע הנ"ל נאסף ע"י טיילור ועמיתיו באמצעות סוס טרויאני שהושתל על המחשבים המותקפים, ושימש אותם על מנת לזייף כרטיסי "כספומט" ולנצל אותם בכדי למשוך כסף מחשבונות של אחרים.

מלבד מאסר הבית ותקופת המבחן שנגזרו על טיילור, הוא יאלץ גם לשלם פיצוי לאנשים שאת כספם גנב וכן לבצע 200 שעות של שירות לקהילה.


© כל הזכויות שמורות