סקייפ מתרחבת גם לתקשורת סלולרית
סקייפ צפויה להודיע השבוע כי היא פותחת את התוכנה שלה באופן מיידי במכשירי iPhone ו-iPod Touch. השירות אמור להתרחב למכשירי Blackberry בחודש מאי.

למנויים יתאפשר לשוחח עם מנויי סקייפ בחינם, בדיוק כמו במחשב, ולקיים שיחות למספרי סלולר או מספרים קוויים במחיר מוזל. עם זאת, Apple מגבילה את השימוש בשירות המוזל למצבים בהם המשתמש מחובר ברשת אלחוטית בלבד.

קצין תפעול בכיר בסקייפ מוסר כי אינו חושש מהמגבלה של Apple, שכן קיימות רשתות אלחוטיות רבות בעולם. הוא מוסיף, עם זאת, כי הוא מקווה ש-Apple ו-AT&T, שנושאת את תעבורת Apple, יגמישו את התנאים.

בניגוד לחשש שרווח בקרב מפעילות הסלולר על כניסת סקייפ לשוק, מתברר, לאחר פיילוט שנערך בלונדון, כי האפשרות להשתמש בסקייפ דווקא מעלה את קרנה של החברה המציעה זאת, ומושכת אליה לקוחות.

לפני כחודש דיווחנו על כוונה אירופאית להאזין לסקייפ כאמצעי לאתר פושעים.

Eurojust, הסוכנות המשפטית של האיחוד האירופאי, הודיעה כי היא מרכזת מאמצים לפיתוח דרכים להאזין לשיחות VoIP ברשת סקייפ, על מנת לעקוב אחר פושעים.

גורמים רשמיים באיחוד מביעים חשש מכך שפושעים עלולים לעשות שימוש בתוכנות ה-VoIP המוצפנות, כדוגמת סקייפ, על מנת להתחמק מהחוק.

אותם גורמים מוסרים כי הבקשה התעוררה מטעם כוחות משטרה באיטליה, אשר מודאגים מכך שרשתות של פשע מאורגן משתמשות בסקייפ על מנת לנהל את ההתקשרות בתוכן בצורה מוצפנת ובטוחה.

בקרב סקייפ נרשמה אי שביעות רצון מהודעת האיחוד, אשר נעשתה, לדבריהם, בטרם התייעצו עימם. סקייפ מוסרים כי הם נוקטים במדיניות של שיתוף פעולה עם החוק, אך מהצהרות קודמות שלהם עולה כי במקרים רבים קיים קושי טכני לסייע בבקשות להאזנות.


© כל הזכויות שמורות