שוחרר הבלוגר שנעצר עקב פרסומיו במהלך המבצע בעזה
הבלוגר דיא אדין גד שוחרר ביום שישי האחרון לאחר כמעט 7 שבועות בהם שהה במעצר בעקבות דברים שכתב בבלוג שלו במהלך המבצע בעזה.

הבלוג של גד הכיל סיסמאות פרו-עזה וכנגד הנשיא חוסני מובארכ ושירותי הביטחון המצריים. בין היתר, כינה גד את הנשיא "אהוד מובארק".

ארגוני זכויות יוצרים מחו כנגד מעצרו של גד, בן ה-22, וטענו כי הוחזק במקום לא-ידוע ועונה. הממשלה טוענת מצידה, כי היא מעמידה מענים לדין.

מצרים הפכה פחות סובלנית כלפי גורמים שמתנגדים למדיניות שהיא נוקטת בעזה. במקביל, ההתנגדות למדיניות זו גברה סביב המבצע בעזה, כאשר מצרים אכפה את חסימת המעברים לרצועה.

בימים הראשונים של המבצע בעזה דיווחנו כי כחלק ממסע ההסברה בעולם, העלה צה"ל לאתר YouTube סרטוני וידאו המתעדים תקיפות של חיל האוויר על עזה, היערכות כוחות צה"ל וסיוע הומניטרי.

לקטעי וידאו אלה היו אלפי צפיות וחשיבותן במסגרת מסע ההסברה הייתה מן המעלה הראשונה. אולם, מבדיקה שהתבצעה התברר כי חלק מקטעי הוידאו הוסר על-ידי מנהלי האתר.

לאחרונה סיפרנו על מקרה אחר אחר בו בלוגר נכנס לצרות בעקבות דברים שפירסם בבלוג שלו: יום לאחר שפירסם בבלוג שלו כי הוא מצוי במצברוח "ערמומי" (Devious), עצר קצין המשטרה, וון אטיין, אזרח תחת אשמה של אחזקת נשק. הנאשם, גארי ווטרס, טוען מצידו כי אטיין ושותפו תפסו והיכו אותו, ולאחר מכן שתלו עליו אקדח על מנת להצדיק את העובדה ששברו 3 מצלעותיו.

בעבר הושעה הקצין אטיין עקב שימוש בסטרואידים. עורך הדין של ווטרס מאמין כי הסטרואידים עוררו זעם לא רציונלי בקרבו של אטיין, והתנהגותו בהתאם.

אטיין עצמו מודה כי הדברים שפירסם עשויים לעורר ספק סביר במוחו של כל אדם, וכעת הוא מקפיד לנצור את לשונו ברשת.


© כל הזכויות שמורות