תובעים מבקשים עונש מאסר לאדם שהעלה שירים של Guns N` Roses
תובעים פדראליים במשפטו של קווין קוגיל, דורשים שיקבל עונש מאסר של 6 חודשים.

קווין קוגיל, נעצר בחודש אוגוסט באשמה כי העלה תשעה שירים מהאלבום החדש של Guns N` Roses, המכונה The Chinese Democracy, לאתר האינטרנט antiquiet אשר בבעלותו, זאת טרם שחרור האלבום לחנויות.

בחודש נובמבר הודה קוגיל, בסעיף של הפרת זכויות יוצרים פלילית כחלק מהסדר טיעון .

במסגרת המשפט, הגישו התובעים חישובים המציגים את הנזק הכספי שנגרם כתוצאה מהמעשה. לפי החישוב, הנזק נאמד ב $371,622.
החישוב נעשה בהנחה שהנזק מכל הורדה כתוצאה מהמעשה הינו בסך 99 סנט - העלות של הורדת שיר מ iTunes.

IRAA לעומת זאת, העריך את הנזק ב 2.2 מיליון דולר. החישוב שלהם התבסס על עלות של 6.39$ - המחיר של מכירה סיטונאית של השירים.

כמו כן, הציע RIAA לקוגיל לשלם קנס של 30 אלף דולר בתמורה ל 2.2 מיליון דולר באם יסכים לבצע עבודות שירות בחינוך הציבור לכך שפיראטיות הינה לא חוקית.

בעבר דיווחנו כי אתר הורדות המוזיקה הרוסי allofmp3.com מתכנן לחזור לרשת לאחר שבית משפט רוסי קבע כי הוא פועל באופן חוקי ברוסיה. באתר, שנסגר ביולי השנה, מופיעה הודעה כי השירות שלו יחודש "בעתיד הקרוב".

לפני שנסגר, האתר היה ככל הנראה האתר השני בגודלו בעולם למכירת מוסיקה אחרי iTunes. נגד האתר הוגשו תביעות של חברות תקליטים מארה"ב ומאנגליה שטענו כי הוא מפר חוקי זכויות יוצרים .

כמו כן דיווחנו כי מוכר באתר המכירות הפופולארי eBay וקבוצת יוניברסל מוזיקה, נלחמים זה בזה בבית המשפט במקרה שיכולות להיות לו השלכות רחבות יותר לגבי זכויות הצרכנים למכור שוב מוסיקה שרכשו.

המוכר, טרוי אוגוסטו מלוס אנג`לס, מתפרנס מאיסוף תקליטורים בחנויות יד שניה של מוזיקה, תקליטורים שהוא מוכר לאחר מכן ברווח באתר המכירות הפומביות eBay . רבים מהתקליטורים הללו מסומנים כתקליטורים שמטרתם "קידום בלבד", מאחר והם נמסרו במקור על ידי חברות התקליטים לתחנות רדיו במטרה לקדם את המוזיקה שעליהם.© כל הזכויות שמורות