האתר Last.FM  מצטרף למאבק של YouTube נגד PRS
אתר שירותי המוזיקה המקוונים, Last.fm הצטרף למאבק של האתר YouTube נגד ה-PRS, ארגון האוסף תמלוגים עבור מוזיקאים בבריטניה.

במסגרת המאבק בין YouTube ל-PRS, החליט YouTube לחסום את הגישה לסרטוני מוזיקה באנגליה.

חסימת הסרטונים, באה לאחר שהאתר לא הגיעה להסכמה עם PRS בנושא הרשיונות החדשים.

מייסד האתר Last.FM, מארטין סטיקסל, אמר כי הוא מקווה שהצדדים יגיעו לפתרון לפני ששירותים לא חוקיים ישתלטו על השוק.

הוא האיץ בצדדים למצוא פתרון יישים, שיכלול רישוי פחות יקר ופחות מסובך. לדעתו, הרישוי נעשה מסובך יותר ויקר יותר וזוהי בעיה בסיסית בענף המוזיקה המקוונת. כמו כן, לדבריו, התעריפים לא משקפים את סביבת העבודה תחרותית , והצעד שנקטה גוגל היה אמיץ ביותר.

סטיקסל מעוניין שהרישוי החדש ישקף מודל דומה לזה שקיים בתחנות הרדיו, שם משלמים תעריף קבוע מינימאלי, בעוד שבענף המוזיקה המקוונת יש תשלום עבור כל פעם שגולש משמיע שיר או צופה בסרטון.

לטענתו, אמנם השיטה הקיימת היא מדויקת יותר ונכונה יותר כי לפיה משלמים יותר עבור שירים פופלריים יותר, אך היא גם שיטה יקרה יותר.

לאחרונה דיווחנו על מקרה אחר בו דנו במוזיקה מקוונת. במקרה המדובר, המפיקים לשעבר של הראפר אמינם , הפסידו בתביעה שהגישו נגד קבוצת יוניברסל.

בתביעה דרשו המפיקים פיצוי כספי בגין מכירות דיגיטליות של האלבומי הראפר. המפיקים טענו כי למרות שהתמלוגים המתקבלים עבור מכירות אמיתיות ודיגיטיליות זהים, למעשה אין שיוויון בין מכירות אלבומים אמיתיים לבין אלבומים דיגטליים.

בעבר דיווחנו כי להקות ואומנים אשר אינם חתומים בחברת תקליטים כלשהי יכולים לקבל תמלוגים בכל פעם שאהם משיריהם מנוגן באמצעות האתר Last.fm.
© כל הזכויות שמורות