הצעה להוזיל עלויות ברישום פטנטים וסימני מסחר
המשרד לקניין רוחני (IPO) באנגליה גיבש תוכנית לפיה תוזלנה העלויות לרישום פטנטים וסימני מסחר.

התוכנית מציעה גם להגמיש את תנאי התשלום ולבוא לקראת גורמים שמגישים את הבקשה הראשונה שלהם.

המהלך אמור לאפשר ליזמים להגן על הקניין הרוחני שלהם גם בתקופה זו, של משבר כלכלי. לפי דיוויד לאמי, השר לקניין רוחני, אי הגנה על קניין רוחני עלולה לפגוע בטווח הארוך גם בעסקים וגם ביכולת התחרותית של בריטניה.

התוכנית גובשה בתגובה למהלך של OHIM, הגוף האחראי לרישום פטנטים באיחוד האירופאי, אשר הפחית עלויות ב-40%. לדברי IPO, המהלך מהווה גם תגובה לירידה במספר הבקשות לרישום פטנטים וסימני מסחר.

עוד בענייני פטנטים, בדצמבר נחתם הסכם לשיתוף פעולה בין ארגון מהנדסי האלקטרוניקה והחשמל - IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) לבין חברת Via Licensing המנהלת תוכנת רשיונות לבעלי קנין רוחני.

מטרת ההסכם הינה לקדם הקמה של מאגרי פטנטים המבוססים על תקנים שפותחו ע"י ה IEEE. זהו ההסכם הראשון שנעשה בין מפתחי תקנים למנהלי רשיונות.

ההסכם יעודד מחזיקי קנין רוחני להקים תוכנת רשיונות משותפת שבאמצעותה יוכלו להציע באופן יעיל יותר שיעורי תמלוגים ורשיונות לכל הפטנטים שבמאגר. כמו כן, ההסכם יאפשר למפתחי המוצרים לקבל גישה לכל הרשיונות הדרושים לצורך פיתוח המוצר.

ובפברואר דיווחנו כי וולבו הפסידה בתביעה על הפרת סימן מסחרי. חברה מדרום אפריקה למכירת חלקי חילוף לרכבים מסוג וולבו, השתמשה בשם המתחם volvospares.com לאתר האינטרנט שלה.

יצרנית הרכבים וולבו הגישה תלונה על הפרת סימן מסחרי אשר נדונה בפני צוות של World Intellectual Property Organisation (WIPO).

WIPO אמנם קבעו כי השם אכן דומה מאוד לסימן המסחרי, אך ציינו כי שם המתחם לא נרשם בחוסר יושר.

לבסוף פסקו WIPO כי אין מניעה להמשיך להשתמש בשם האתר כמו שהוא וכי אין הפרה של סימן מסחרי.

© כל הזכויות שמורות