פרשת סרטון טלטול התינוק - מהן ההשלכות?
צ`לסי אמרי, עו"ד המייצג את קריס אילינגוורת`, האוסטרלי אשר פירסם מחדש סרטון המתעד טלטול של תינוק, אומר כי לתביעה עלולות להיות השלכות משמעותיות עבור כל אוסטרלי המשתמש ברשת.

כזכור, בסוף 2008 אילינגוורת` הועמד לדין בגין פרסום מחדש של סרטון, בו נראה אדם המטלטל תינוק, באתר שיתוף קבצים.

הסרטון בן 3 הדקות פורסם בעבר באופן נרחב ברשת ואף שודר במהדורות חדשות ברחבי ארצות הברית. הסרטון נגיש לגולשים גם היום.

אילינגוורת`, 61, העלה את הסרטון לאתר שיתוף הקבצים Liveleak, המתמקד בחדשות ובאירועים אקטואליים. בעקבות העלאת הסרטון, יחידה של משטרת אוסטרליה, אשר מתמקדת במלחמה בפורנורפיית ילדים ובהתעללות בילדים, פשטה על ביתו.

אם יורשע, צפוי אילינגוורת` לרצות עד 10 שנות מאסר.

בסוף הסרטון נראה התינוק מחייך, אך לפי רופאת ילדים שמהווה עדה במשפט, לא מן הנמנע כי הילד ספג נזק כלשהו, גם אם הוא לא נראה לעין.

יצוין כי לאילינגוורת` לא הייתה כל נגיעה בהכנת הסרטון והוא אף לא צולם באוסטרליה. אילינגוורת` טוען כי מאז שהוגשה נגדו התביעה ביקר בבית החולים מספר פעמים עקב סטרס כבד המופעל עליו.

לפי עו"ד אמרי, לפרשה השלכות רבות על אופן החקיקה באוסטרליה באשר לשימוש באינטרנט. לדבריו, כל אזרח הגולש להנאתו באינרנט ומעביר, למשל, אימיילים משעשעים, עלול להיות חשוף לתביעה משפטית על לא עוול בכפו.

משטרת קווינסלנד אומרת בתגובה כי פרסום הסרטון עולה בקנה אחד עם ההגדרה הרשמית של "חומר (על) התעללות בילדים" (child abuse material).

ועוד על סרטונים והחוק: שלשום דיווחנו כי אדם הפליל עצמו בסרטון שהעלה ל-YouTube.

בנג`מין הורנשטיין הודה בעבירה של החזקת נשק ולא בכדי. לא נותרה לו כל ברירה לאחר שברוב "חוכמתו" פרסם באתר YouTube קטע וידאו בו הוא מופיע מחזיק באקדח.

לטענת התביעה, הורנשטיין הודה בבית המשפט המחוזי באלכסנדריה שצילם סרטון ובו הוא מחזיק אקדח בחדר השינה שבביתו.

לטענת המשטרה, האקדח אשר הופיע בסרטון נמצא בביתו של הורנשטיין במהלך חיפוש. היות והאקדח יוצר מחוץ לוירג`יניה, התקרית הפכה למעשה לעבירה פדרלית.

הורנשטיין צפוי לעמוד בפני עונש מאסר של עד 10 שנים וקנס בסך 250,000 דולרים.


© כל הזכויות שמורות