המפיקים של הזמר אמינם מפסידים במשפט על תמלוגים
המפיקים לשעבר של הראפר אמינם, הפסידו בתביעה שהגישו נגד קבוצת יוניברסל.

בתביעה דרשו המפיקים פיצוי כספי בגין מכירות דיגיטליות של האלבומי הראפר. המפיקים טענו כי למרות שהתמלוגים המתקבלים עבור מכירות אמיתיות ודיגיטיליות זהים, למעשה אין שיוויון בין מכירות אלבומים אמיתיים לבין אלבומים דיגטליים.

בגין מכירת אלבום, מקבל האומן 16 סנט והמוציא לאור מקבל 9.1 סנט, אך מהסכום שמקבל הזמר, מנכים הוצאות כגון פיצויים בגין סחורה שנפגמה וכיו"ב.

לטענת המפיקים, במכירות דיגיטליות אין סיבה לנכות הוצאות בגין סחורה פגומה, מפני שזו אינה קיימת.

יוניברסל, מצידה, טענה כי התמלוגים בגין המכירות האמיתיות והדיגיטליות צריכים להיות זהים. כאמור, בית המשפט קיבל את טענות יוניברסל.

בשנת 2007 דיווחנו כי אמינם תבע את חברת Apple בטענה כי היא הציעה שירים שלו להורדה מאתר iTunes שבבעלותה, מבלי שהוא נתן לכך את רשותו.

לפי כתב התביעה שהוגש לבית המשפט בעיר דטרויט שבמדינת מישיגן, ארה"ב, Apple אמנם מעבירה סכום כסף בגין כל הורדה לחברת ההקלטות של אמינם, אך חברת ההקלטות מעולם לא אישרה את העסקה מלכתחילה.

כמו כן, טענה חברת ההקלטות כי מדובר בכמות שבין 70 ל-80 שירים, עליהם יש לפצות אותה ב-$75,000 בגין הפרת זכויות יוצרים, הפרת דיני ההגבלים העסקיים והפרת חוק הגנת הצרכן של מדינת מישיגן בארה"ב ובנוסף, היא דרשה $150,000 בגין כל הפרה או הורדה בלתי מורשית של כל אחד משיריו של אמינם.

בחודש ינואר דיווחנו כי שירותים קיברנטיים וסלולריים המציעים לגולשים גישה "חופשית" למיליוני שירים צפויים להופיע בכמויות רבות בחודשים הקרובים, כך לדברי בכירים בתעשיית המוזיקה.

להבדיל מאתרי שיתוף הקבצים הבלתי-חוקיים, האתרים האלו יהיו חוקיים לחלוטין. השירות אמנם לא יהיה חינמי לחלוטין, אולם הוא יכלל בעלותו של טלפון נייד חדש או חוזה גישה לאינטרנט, כך שהעלות תהיה למעשה מוסתרת מהצרכן.

© כל הזכויות שמורות