חשיפת מסמכי ההאזנות מימי בוש
ממשל אובמה חושף בימים אלה שורה של תזכירים מימי שלטון בוש, הדנים בהאזנות סתר. המסמכים מאפשרים הצצה בטיעונים המשפטיים שלכאורה מאפשרים לממשלה לבצע האזנות סתר.

בעקבות פיגועי ה-11 בספטמבר, התקבלה החלטה בממשל האמריקני שבאפשרותו לצוטט לאינטרנט ולשיחות טלפון כמעט ללא מגבלות. בנוסף, נתונה לממשל הזכות להגביל חופש ביטוי ולהיעזר בכוחות צבאיים למטרות ביטחון פנים, כנגד טרוריסטים פוטנציאליים.

מספר ימים לפני כניסתו על אובמה לשלטון, יצאה הודעה רשמית כי אותם מזכרים אינם תקפים עוד. כזכור, עם כניסתו של אובמה לשלטון בינואר, פורסם כי ממשל אובמה מצדד במדיניות ממשל בוש לעניין האזנות סתר והוגשה בקשה משופט פדרלי לאשר תוכנית עוקפת קונגרס אשר תאפשר לנשיא להקים תוכנית להאזנות סתר ללא צווים.

רק אתמול דיווחנו על התפתחות בפרשת האזנות הסתר כנגד ארגון צדקה מוסלמי בארה"ב, כאשר בית המשפט לערעורים של המעגל התשיעי, דחה את ערעור הממשלה בפרשה.

הארגון המוסלמי, Al-Haramain Islamic Foundation, הגיש תביעה נגד ממשלת ארה"ב, בטענה שה-NSA ערך לארגון האזנות סתר ללא קבלת צו, כלומר, באופן בלתי חוקי.

שעות ספורות לאחר ההודעה, הוגשו מסמכים מטעם ממשל אובמה לפיהם על בתי המשפט למנוע מסירת חומר מסווג לידי התובעים. כמו כן, יתכן וערעור נוסף עומד על הפרק.

ועוד מהבית הלבן: ספק השירות לשידור סרטוני הוידאו של הנשיא אובמה, YouTube, הוחלף.

סרטון פנייתו השבועית האחרון של הנשיא, נעשה בטכנולוגיית פלאש ונעזר ביישום טכנולוגי של Akamai להפצתו, במקום שידור בעזרת YouTube.

השינוי נעשה כתגובה לתלונות הולכות וגוברות מטעם ארגונים הפועלים להגנת הפרטיות באינטרנט.

© כל הזכויות שמורות