03/12/2008 |  השופטת ע` ארבל
בש``פ 9652/08 מדינת ישראל נ` יוסף דיין
בש``פ 9652/08 מדינת ישראל נ` יוסף דיין

 

תאריך: 03.12.2008

בש"פ 9652/08

בבית המשפט העליון

בפני כב` השופטת ע` ארבל

מדינת ישראל נ` יוסף דיין

 

העובדות

 

1. בקשה להורות על הארכת מאסרו של המשיב מעבר לתשעה חודשים.

 

2. נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות מחשב של חדירה לחומר מחשב על מנת לבצע עבירה, ניסיון גניבה, ניסיון לקבלת דבר במרמה ופגיעה בפרטיות. על פי כתב האישום, המשיב, יחד עם אחרים, עשו שימוש בתוכנת מחשב על מנת לחדור לחשבונות בנק אינטרנטיים, שם ביצע המשיב העברות כספים מחשבונותיהם של לקוחות שלא בידיעתם, והעבירם לידי אחרים שעשו בהם שימוש שלא כדין.

 

3. במקביל להגשת כתב האישום, עתרה המדינה למעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בית המשפט המחוזי הורה על מעצרו של המשיב עד תום ההליכים נגדו.

 

4. משחלפו תשעה חודשים ומשפטו של המשיב לא בא על סיומו, מבקשת המדינה כי מעצרו של המשיב יוארך בתשעים ימים, בטענה שמעשיו של המשיב מעידים על מסוכנות רבה הנשקפת ממנו לשלום הציבור ולרכוש. כמו כן, טוענת המבקשת כי ניסיונות המשיב ושותפיו להסתיר את מעורבותם בעבירות מעידה כי אין לתת אמון במשיב ואין בחלופת מעצר כלשהי כדי להפיג את מסוכנתו ואת החשש לשיבוש הליכי משפט.

 

5. סנגורו של המשיב, מנגד, טוען כי מן המשיב לא נשקפת סכנה לשיבוש הליכי משפט וכי לא נשקפת מן המשיב סכנה לציבור.

 

בית המשפט קבע

 

1. בית המשפט קובע כי דין הבקשה להתקבל, שכן אינטרס שלום הציבור עדיין עולה במשקלו על חירותו של המשיב. הסיכומים בתיק צפויים להיות מוגשים עם תום חודש דצמבר. כמו כן, המשיב נושא עימו מסוכנות שלא ניתנת לאיון בקלות, ועליה מעידים, בין השאר, תחכום העבירות המיוחסות לו ועברו הפלילי העשיר.

 

2. כמו כן, בית המשפט מציין כי אין במעצר בית כדי להבטיח שהמעשים המיוחסים למשיב לא ישובו וישנו, זאת בעיקר עקב נגישותם של אמצעי תקשורת שונים אשר באמצעותם יכול המשיב להמשיך ולבצע העבירות באם ישוחרר. אין בנמצא דרך להבטיח כי למשיב לא תהא גישה לרשת האינטרנט, אם באמצעות מחשב ואם דרך אמצעים טכנולוגיים אחרים.

 

3. לכן, בית המשפט מקבל את הבקשה.

© כל הזכויות שמורות