תקופת הבעלות על זכויות יוצרים תורחב ל-95 שנים
הוועדה המשפטית של האיחוד האירופי אישרה הרחבה של תקופת הבעלות על זכויות יוצרים עבור מוזיקה ל-95 שנים, במקום 50 שנים כיום.

ההמלצות אותן הכינה הוועדה אף אמורות לגרום לכך שכל המוזיקאים יהנו מהרחבת התקופה באופן שווה - על פי ההמלצות, חוזים קודמים לא יוכלו לפגוע בתגמולים עבור התקופה הנוספת.

לא מכבר דיווחנו כי למרות שרבים סבורים כי עם התחלפות המשטר בוושינגטון וכניסת הדמוקרטים לשלטון, הגיע הזמן המתאים לחקיקה מחודשת בנושא זכויות יוצרים, הדרך לחקיקה נראית עוד ארוכה .

למרות שהעניין המתגבר בתחום אף הביא את ה-House Judiciary Committee בוושינגטון להעביר את העיסוק בקניין רוחני מרמת תת-ועדה לרמת הועדה כולה, משטר אובמה טרם מינה מתאם לאכיפת קניין רוחני, והנשיא אפילו לא הודיע עדיין מהי המדיניות שלו בנוגע לזכויות יוצרים. בנוסף, לא ברור מהי הגישה הנכונה ביותר לתקוף את הנושא המסובך.

ובעוד הדרך נראית ארוכה בארה"ב, ממשלת אנגליה הודיעה לאחרונה כי תקים סוכנות לזכויות יוצרים . הסוכנות תנסה לצמצם הפרות זכויות יוצרים באינטרנט. במקביל תפרסם הממשלה נהלים חדשים לספקי האינטרנט ולבעלי זכויות היוצרים.

כך למשל, ספקיות אינטרנט יידרשו ליידע לקוחות על חשד להפרת זכויות יוצרים במקרים של שיתוף קבצי מוסיקה וסרטים, דבר הנעשה על ידי חלקן כבר היום, מבלי חיוב חוקי כלשהו.
© כל הזכויות שמורות