הצעת חוק: שידורים מקומיים גם לכפרים
בארט סטופק, מחוקק דמוקרטי ממישיגן, הציג השבוע הצעת חוק לפיה תוטל על חברות הטלווזיה בלווין החובה לשדר שידורים מקומיים לכל השווקים, בכל רחבי ארצות הברית.

נכון להיום, חברות הלווין פועלות במדיניות המחייבת אותן לשדר במגזר מסוים את כל התחנות המקומיות, מרגע שהחליטו להעביר לאותו מגזר שידורים מתחנה אחת לפחות. אם הן בוחרות שלא לעשות זאת, המגזר כולו אינו זוכה להנות משידורי רשתות מקומיות.

לפי סטופק, אזורים כפריים נותרים מקופחים בעוד חברות לווין פונות בעיקר לשווקים עירוניים ופרבריים. מדי 5 שנים, הקונגרס צריך לאשר מחדש לחברות הלווין לשדר טלוויזיה. עבור סטופק, זוהי הזדמנות נהדרת להציג את הצעת החוק שלו.

מפעילת הטלוויזיה בלווין, DirecTV Group Inc, מוסרת בתגובה כי חוק מסוג זה יאלץ את רשתות הלווין להוציא כספים רבים בשידור תחנות שאינן צפויות להחזיר את ההשקעה. דבר זה בעייתי במיוחד, לדברי DirecTV, בזמנים אלה של משבר כלכלי חריף.

לפני כשבועיים כיווחנו כי בסנאט האמריקני מתגבשת החלטה לדחות את המעבר הגורף משידורים אנלוגיים לדיגטליים ל-12 ביוני.

ההוראה לעבור לשידורים דיגיטליים התקבלה ב-2005, והמהלך אמור לפנות תדרים אלחוטיים יקרי-ערך שיוקצו לטובת שירותים חדשים. המעבר אמור היה להסתיים עד ה-17 בפברואר 2009, אך בחודשים האחרונים התברר שאזרחים רבים, בעיקר בני מיעוטים, אינם ערוכים למעבר זה.

הדמוקרטים היו הראשונים שהציעו לדחות את המעבר, והם נתקלו בהתנגדות מצד הרפובליקנים, שחששו כי הדחייה תביא לבלבול של האזרחים ולהגברת העלויות הן מצד תחנות הטלוויזיה והן מצד חברות ה-wireless, שרכשו את טווח התדרים מהממשלה. עם זאת, לאחרונה עולים קולות מצד הרפובליקנים שמביעים תמיכה בהצעה.© כל הזכויות שמורות