<">
מומחה: תביעת הועדה האירופית נגד מיקרוסופט טיפשית
וויליאם פייג`, אשר עבד בעבר כעורך דין במשרד המשפטים האמריקני, טוען כי התביעה של האיחוד האירופי נגד מיקרוסופט הינה "טיפשית".

לאחרונה הגישה הועדה האירופית תביעת מונופולין נגד מיקרוסופט בטענה שהיא מנצלת לרעה את כוחה המונופולי בכך שהיא משווקת את הדפדפן שלה, אינטרנט אקספלורר (IE), יחד עם מערכת ההפעלה חלונות.

לטענת פייג`, התביעה לא תוסיף דבר לפסיקה האמריקאית שניתנה בנושא, לפיה יצרני מחשבים כבר יכולים להתקין דפדפנים אחרים ולהסיר צלמיות וסימנים אחרים של הדפדפן של מיקרוסופט.

הועדה האירופית מבקשת כי ללקוח תינתן הזדמנות לבחור איזה דפדפן להתקין על גבי המחשב, במקום ו/או בנוסף ל-IE ואף לנטרל אותו לגמרי.

בחודש יוני דיווחנו כי גורמים ממשלתיים רשמיים פתחו בחקירת הגבלים עסקיים כנגד חברת מיקרוסופט, בניסיון לברר האם למיקרוסופט מונופול לא-חוקי בשוק הסיני.

בשנת 2007 דיווחנו כי מיקרוסופט ביקשה מבית משפט בדרום קוריאה לבטל ערעור שהגישה נגד החלטת הועדה לסחר הוגן בקוריאה לגבי הגבלים עסקיים. בהודעה שפירסמה החברה נאמר כי מיקרוסופט מעוניינת למשוך חזרה את הערעור מכיוון שהיא עובדת יחד עם הועדה ובית המשפט הגבוה בסיאול על מנת ליישב את העניין.

פרסמנו גם מאמר המציין כי הקרב המשפטי בין מיקרוסופט ורשויות ההגבלים העסקיים ביפן יתחמם ככל הנראה במהלך שנת 2007 וכי הוא עלול להוביל לתביעות או תלונות לגבי הפרת פטנט נגד חברת התוכנה האמריקאית.© כל הזכויות שמורות