מאבק נגד תעשיית המוזיקה
באתר P2PNet ההתפרסם מכתב של נערה אמריקאית בשם בריטני קרוגר.

במכתב מספרת הנערה על מאבקה נגד החברות ויונדי, יוניברסל, סוני BMG, וורנר ו-EMI, אשר טענו כי היא עברה על החוק לאחר ששיתפה שירים ממחשבה.

במסגרת מאבקה, פנתה הנערה ל-RIAA וביקשה להפחית את הקנס מ 8,100 דולר ל 2,000 מכיוון שאין ביכולתה לשאת בסכום האמור, אך נענתה בשלילה.

הנערה טוענת במכתב שלא שיתפה שירים למטרות רווח אלא רק כדי למצוא מוזיקה שהיא אוהבת.

מפעילי האתר P2PNet ביקשו מהגולשים להפיץ את מכתבה לאתרים נוספים.

בחודש דצמבר דיווחנו על כך שארגון ה-RIAA החליט לשנות את המדיניות שלו בנוגע לתביעת גולשים אשר מפרים זכויות יוצרים ברשת על ידי שיתוף קבצי מוזיקה.

הארגון החליט להפסיק לתבוע גולשים, זאת לאחר שמצא כי ההוצאות המשפטיות בגין כ-35,000 תביעות משפטיות שהגיש, עלו על ההכנסות שקיבל על פי הסכמי הפשרה בתביעות.

במקביל, דיווחנו כי שירותים קיברנטיים וסלולריים המציעים לגולשים גישה "חופשית" למיליוני שירים צפויים להופיע בכמויות רבות בחודשים הקרובים, כך לדברי בכירים בתעשיית המוזיקה.

להבדיל מאתרי שיתוף הקבצים הבלתי-חוקיים, האתרים האלו יהיו חוקיים לחלוטין. השירות אמנם לא יהיה חינמי לחלוטין, אולם הוא יכלל בעלותו של טלפון נייד חדש או חוזה גישה לאינטרנט, כך שהעלות תהיה למעשה מוסתרת מהצרכן.

בחודש נובמבר האחרון דיווחנו כי צ`רלס נסון, מרצה למשפטים באוניברסיטת הארוורד, טוען כי תעשיית המוזיקה עושה שימוש לרעה בחוקי זכויות היוצרים, וכי חוק ההרתעה נגד גניבה דיגיטלית ופיצויי זכויות יוצרים מ-1999 הינו בלתי חוקתי.

© כל הזכויות שמורות