צעירים שישלחו תמונות מיניות יועמדו לדין
צעירים נוהגים להפיץ תמונות בעלי רמיזות מיניות, כגון תמונות עירום שלהם, בהודעות טקסט – פעולה הנקראת כ"סקסטינג" (sexting), או נוהגים להעלות תמונות כאלה לרשת.

לעיתים הפעולה נעשית במטרה להטריד אחרים או למשוך תשומת לב, ולעיתים היא נתפסת כדרך היי-טקית לפלרטט. לאחרונה החלו תובעים לתבוע צעירים ששולחים תמונות מיניות בגין פורנוגרפית ילדים.

כך למשל בגרינסבורג שבפנסילבניה, 3 נערות ששלחו תמונות שלהן בחצי עירום למספר נערים הואשמו בפורנוגרפיית ילדים.

ואילו בניוארק שבאוהיו, נערה ששלחה תמונה מינית לחבריה באמצעות הטלפון הנייד הסכימה לכך שהטלפון הנייד והמחשב שלה ישללו ממנה למספר חודשים, ואם תעמוד בכך, יוסרו ההאשמות נגדה.

לטעת התובעים, אין בכוונתם לשלוח ילדים אלו לבית הסוהר, אך הם רוצים לעורר בהם מחשבה.

הסנגור הציבורי הראשי בפנסילבניה טוען כי האשמה בפורנוגרפית ילדים מוגזמת ואינה מתאימה לנוער שלא פעל בכוונת זדון, אלא לעברייני מין.

בחודש יולי דיווחנו כי חלק מהצעדים אותם לוקחת הרשות המחוקקת לשם מניעת שימוש בפורנוגרפיית ילדים, מוצאים את ביטויים בקרב חברות הכבלים בארה"ב המספקות בין היתר שירותי אינטרנט.

לפני כשנה אישר בית הנבחרים האמריקאי ברוב גדול חוק לפיו כל מי שמציע חיבור Wi-Fi פתוח לציבור חייב לדווח על תמונות לא חוקיות, כולל קריקטורות וציורים "מגונים" וכי מי שלא יעשה זאת עומד בפני קבלת קנסות שיכולים להגיע ל- 300 אלף דולרים.

ואילו בית משפט פדרלי לערעורים פסל תקנות אשר חייבו אנשים שהפיקו תמונות מיניות לנהל רישום מפורט על פעולותיהם, בטענה שהתקנות אינן עולות בקנה אחד עם התיקון הראשון לחוקה.

התקנות חייבו לערוך רישום מפורט וכן לשמור את הרשומות, אפילו במקרים בהם גולשים העלו תמונות שלהם לאתרי האינטרנט. העונש על הפרת התקנות הוא עד חמש שנות מאסר.
© כל הזכויות שמורות