הצעה לדחות את המעבר לטלוויזיה דיגיטלית בארה``ב
מתגבשת החלטה בסנאט האמריקני לדחות את המעבר הגורף משידורים אנלוגיים לדיגטליים ל-12 ביוני.

ההוראה לעבור לשידורים דיגיטליים התקבלה ב-2005, והמהלך אמור לפנות תדרים אלחוטיים יקרי-ערך שיוקצו לטובת שירותים חדשים. המעבר אמור היה להסתיים עד ה-17 בפברואר 2009, אך בחודשים האחרונים מתברר שאזרחים רבים, בעיקר בני מיעוטים, אינם ערוכים למעבר זה.

הדמוקרטים היו הראשונים שהציעו לדחות את המעבר, והם נתקלו בהתנגדות מצד הרפובליקנים, שחששו כי הדחייה תביא לבלבול של האזרחים ולהגברת העלויות הן מצד תחנות הטלוויזיה והן מצד חברות ה-wireless, שרכשו את טווח התדרים מהממשלה. עם זאת, לאחרונה עולים קולות מצד הרפובליקנים שמביעים תמיכה בהצעה.

ההצבעה על דחיית המעבר לטלוויזיה דיגיטלית צפויה להתקיים בסנאט בשבוע הבא.

בחודש דצמבר דיווחנו על דחייתה של ישיבה אשר אמורה היתה לדון בשני נושאים שנויים במחלוקת: הקצאת חלק מהתדרים לאינטרנט חופשי, והצעה של חוקים לפתרון הויכוח בין חברות הכבלים וספקי התוכן.

בעקבות בקשה של מחוקקים דמוקרטים לשים דגש רב יותר על נושא המעבר לשידורי טלוויזיה דיגיטאלית בתחילת השנה הבאה, החליטה נציבות התקשורת האמריקנית (FCC) לבטל את הישיבה.

לטענת המחוקקים, דיון בנושאים אלו יהיה לא מועיל מכיוון שעדיין יש שאלות רבות בנושא המוכנות למעבר לשידורי טלויזיה דיגיטאלית.

מחוקקים רבים חוששים מהבעיות הנובעות מהמעבר לשידורי טלוויזיה דיגיטיאלית. החשש נובע מכך שבעקבות המעבר ידרשו 15% ממשקי הבית לרכוש ממירים חדשים כדי לצפות בטלויזיה.


© כל הזכויות שמורות