ממשלת אנגליה תקים סוכנות לזכויות יוצרים
ממשלת אנגליה החליטה על הקמת סוכנות ממשלתית שתטפל בבעלי זכויות יוצרים ותקרא Rights Agency.

הסוכנות תנסה לצמצם את הפרות זכויות יוצרים באינטרנט. במקביל לכך, תפרסם הממשלה נהלים חדשים לספקיות האינטרנט ולבעלי זכויות היוצרים .

כך למשל, ספקיות אינטרנט יידרשו ליידע לקוחות על חשד להפרת זכויות יוצרים במקרים של שיתוף קבצי מוסיקה וסרטים, דבר הנעשה על ידי חלקן כבר היום, מבלי חיוב חוקי כלשהו.

הודעות אלו של ספקיות הגישה לאינטרנט יוצרות לעיתים מצבים אבסורדיים - כך למשל, בחודש אוגוסט האחרון דיווחנו כי חברת Tiscali, ספקית גישה בריטית, איימה לנתק לקוח בטענה שהוריד סדרת טלוויזיה באופן בלתי חוקי. אלא, שהלקוח התנתק מן הספקית כמה חודשים קודם לכן.

יואן מקליי התנתק מן הספקית בחודש מרץ 2008. במהלך חודש אוגוסט קיבל במפתיע דואר-אלקטרונית מן הספקית, בו הואשם בהורדת פרק מן הסדרה Stargate Atlantis באמצעות תוכנת BitTorrent.

אולפן הסרטים MGM הוא זה ששלח את התלונה לגבי ההפרה ל-Tiscali ודרש "להסיר מיידית או לחסום גישה לחומרים מפרי זכויות היוצרים".

כשקיבל את הדוא"ל לראשונה, סבר מקליי כי מדובר במתיחה או בניסיון פישינג. אלא, שבדיעבד גילה כי כתובת ה-IP ממנה בוצעה ההפרה אכן הייתה ברשותו כאשר היה לקוח של הספקית.

דובר מטעם ספקית הגישה התנצל על הטעות והסביר כי ההודעה נשלחה על ידי מערכת שליחת הודעות אוטומטית, אשר אינה נמצאת בשימוש יותר.

בחודש יולי דיווחנו על אימוץ שיטת משלוח המכתבים למפרי זכויות יוצרים באנגליה. על פי התוכנית, ספקיות האינטרנט ישלחו מכתבי התראה למשתפי / מורידי הקבצים לתקופה קצובה בת 3 חודשים.

באם לאחר קבלת המכתבים אותם גולשים ימשיכו להוריד קבצים, תופעל מערכת קנסות ואף ניתוק הגולש מהאינטרנט.
© כל הזכויות שמורות