נתונים על נתונים (מטה-נתונים) אינם רשומות ציבוריות
בית משפט קובע כי נתונים על נתונים (מטא-נתונים) אינם מוגדרים כרשומות ציבוריות, אפילו אם הנתונים עצם מוגדרים כרשומות ציבוריות.

מטה-נתונים(Metadata) הם נתונים אלקטרוניים הנוגעים לתהליך הפקה של מסמכים, כגון תאריך יצירת מסמך, שם הכותב, שינויים שנעשו במסמך וכד`. נתונים אלו אינם גלויים במסמך עצמו אלא שמורים במחשב.

בית משפט באריזונה פסק כי נתונים אלה אינם מוגדרים כרשומות ציבוריות גם אם המסמכים אליהם נוגעים כן מוגדרים כציבוריים, זאת בעקבות ערעור של שוטר מפניקס שטען כי יש לו זכות לקבל את הנתונים הנוגעים למסמך שערך מפקדו כדי לבדוק האם המפקד שינה את תאריך המסמך למועד הקודם לפיטוריו.

רב השופטים התנגדו לטענת השוטר כי יש לו זכות לקבלם מכיוון שהמסמך הינו ציבורי, בעוד ששופט אחד, בדעת מיעוט, התנגד וטען כי נתונים אלו מהווים למעשה חלק בלתי נפרד מהמסמך עצמו.

כפי שדיווחנו בעבר- מטא-נתונים מאפשרים לגלות לא מעט פרטים מעניינים. כך למשל, מטא-נתונים הם שגילו כי גוגל היא ככל הנראה זו שעמדה מאחורי התלונה האנונימית נגד eBay Australia, לאחר שהאחרונה החליטה לקבל אך ורק תשלומי PayPal באוסטרליה.

בחודש מאי 2008, eBay הכריזה כי היא תדרוש שכל התשלומים הנעשים באתר eBay באוסטרליה יעשו באמצעות ה-PayPal בלבד. הדבר יצר גל של מחאה, שכן גולשים רבים התנגדו למצב בו כופים עליהם שיטת תשלום אחת בלבד.

גופים שונים הגישו תלונות לועדת התחרות והצרכנות האוסטרלית (ACCC), אשר פרסמה תלונות אלו באינטרנט. אחת הבקשות הנ"ל הוגשה בעילום שם.

אלא, שאחד הגולשים אשר עבר על המטא-נתונים (metadata) שצורפו לתלונה זו, גילה מה שנראה כקשר של גוגל לתלונה. מסתבר כי קובץ ה-PDF שפורסם באתר של ה-ACCC נוצר מקובץ וורד, אשר כותרתו המקורית הייתה - "ACCC Submission by Google re eBay Public 2.DOC".© כל הזכויות שמורות